Ekranda oluşan garip çizgiler

Alpex

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bilgisayar evde yaklaşık 1 haftadır kullanılmıyordu. Dün açtığımda ekranda garip çizgiler oluştu kablodan(Display Port) kaynaklı olabilir diye tak çıkar yaptım düzelmedi. Windows tamamen açılıp masaüstü gelince de bir süre sonra kaybolup bir daha gelmediler. Bugün aynı şey tekrar başıma geldi. Sizce sorun ne olabilir? (monitör modeli AOC C24G1)

1640006058869.png

Merhabalar bilgisayar evde yaklaşık 1 haftadır kullanılmıyordu. Dün açtığımda ekranda garip çizgiler oluştu kablodan(Display Port) kaynaklı olabilir diye tak çıkar yaptım düzelmedi. Windows tamamen açılıp masaüstü gelince de bir süre sonra kaybolup bir daha gelmediler. Bugün aynı şey tekrar başıma geldi. Sizce sorun ne olabilir? (monitör modeli AOC C24G1)

Eki Görüntüle 1246977
Çok fazla bir bilgim yok bu konuda yanlış yönlendirmek istemem ama, buna benzer bir durum yaşamıştım. Baya zaman çözüm aradım oyunlarda vs de bu durumdaydı ekran birden gitmişti. Ekran kartının yanmış olduğunu öğrenmiştim. Bi kontrol edebilrsiniz belki.

Eki Görüntüle 1246977
Chipset ya da vram arızası.

Geri
Yukarı