Ekranda piksel kutular

Zelmore

Hectopat
Dostlar merhaba. Belki postlarımdan sıkılmışsınızdır ama çaresiz kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. Özet geçmek gerekirse ekran kartım geçen gün 3.kez servisten geldi ve sorun olmadığı belirtildi. Kart servisten gelince farklı bir monitörde farklı bir kabloyla test ettim, yine yaşandı yani monitör kaynaklı değil. Anakart işlemci RAM değiştirildi. Geriye PSU kalıyor. Güç kaynağı böyle bir sorun yaşatır mı? Ne yapmalıyım?

Screenshot_2020-04-03-22-10-19-101_com.miui.videoplayer.png

Az önce yaptığım güncellemeden sonra PC'ye reset atıp oyuna girmeye çalıştım ve bu şekilde oldu. Böyle olunca yaklaşık 6-7 sn böyle duruyor her şey donuyor sonra oyun açılıyor. Oyundayken sık sık tekrarlıyor. Driver önceki sürümdeyken de yaşanmıştı, fakat servisten döndüğünden beri sadece 2 kere yaşanmıştı, oyun oynayabiliyordum yani.

Sistem;
  • MSI H81M-P33
  • Intel Pentium G3258 (overclocksuz)
  • RX 570 STRIX 4 GB
  • 10 GB DDR3 Kingston
  • Aerocool KCAS 750GM 750W 80+Gold
  • ViewSonic VX2257 21.5"

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar merhaba. Belki postlarımdan sıkılmışsınızdır ama çaresiz kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. Özet geçmek gerekirse ekran kartım geçen gün 3.kez servisten geldi ve sorun olmadığı belirtildi. Kart servisten gelince farklı bir monitörde farklı bir kabloyla test ettim, yine yaşandı yani monitör kaynaklı değil. Anakart işlemci RAM değiştirildi. Geriye PSU kalıyor. Güç kaynağı böyle bir sorun yaşatır mı? Ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 527343

Az önce yaptığım güncellemeden sonra PC'ye reset atıp oyuna girmeye çalıştım ve bu şekilde oldu. Böyle olunca yaklaşık 6-7 sn böyle duruyor her şey donuyor sonra oyun açılıyor. Oyundayken sık sık tekrarlıyor. Driver önceki sürümdeyken de yaşanmıştı, fakat servisten döndüğünden beri sadece 2 kere yaşanmıştı, oyun oynayabiliyordum yani.

Sistem;
  • MSI H81M-P33.
  • Intel Pentium G3258 (overclocksuz)
  • RX 570 STRIX 4 GB.
  • 10 GB DDR3 Kingston.
  • Aerocool KCAS 750GM 750W 80+Gold.
  • ViewSonic VX2257 21.5"

Onboard denediğinde sıkıntı yoksa ekran kartı chipseti gitmiş olabilir.

Hocam farkli monitör ile denediğimi postta belirttim ayrıca kart 3 kere servise gitti 3'ünde de sorun yok onayı aldı. Sorum PSU böyle bir şey yapar mı çözüm olarak ne yapmalıyım?
Onboard ile oynayınca oyun içinde sürekli dalgalanmalar oluyor, bir beyaza bir siyaha gidip geliyor vs. Normal mi bilmiyorum. Yarın görüntüsünü paylaşırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı