Ekranda video izlerken kasıyormuş hissiyatı

Ozanede

Centipat
Merhaba arkadaşlar 165 Hz 2K bir oyuncu monötrü kullanıyorum MSI marka. Sorunum şu misal YouTube'da ve Netflix'te film izlerken ya da video izlerken sahnelerde sanki kasıyormuş hissi yaşıyorum. Sanki böyle takıla takıla gidiyor gibi video bazı sahneleri. Oyunlarda bir sıkıntı yok ama. Oyunlarda akıyor ekran. Bu durumu eski laptopta ve ekranda yaşamıyordum. Ama bu ekranda çok bariz net yaşıyorum. Ve açıkçası rahatsız ediyor. 60 FPS film ve videolarda sıkıntı yok. Acaba 165 Hz'den mi dedim 60Hz düşürdüm yine aynı birçok ayar denedım ama sonuç değişmedi. Önceki ekranımda 144hzdi ama böyle bir sorun yoktu. Açıkçası internette bunu yaşayan başka insanlarda gördüm. Çözümünü bilşen var mı? Video çektim aslında ama videoda o kadar farkedilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Motion blur istiyorsunuz bu nedenle ghosting olması için OSD menüsündeki overdrive(OD olarak geçebilir) ayarlarıyla oynayın ve minimum response time değil, standart response time yapın.
60 FPS film ve videolarda sıkıntı yok.
60 FPS film olamaz. 24 FPS çekilir filmler ve TV kanalları 30 FPS timeline'a atılmış videoları bile kabul etmez. İzlediğiniz videonun shutter speed'i de düşük olabilir.

Motion blur istiyorsunuz bu nedenle ghosting olması için OSD menüsündeki OverDrive(od olarak geçebilir) ayarlarıyla oynayın ve minimum response time değil, standart response time yapın.

60 FPS film olamaz. 24 FPS çekilir Filmler ve TV kanalları 30 FPS Timeline'a atılmış videoları bile kabul etmez. İzlediğiniz videonun shutter Speed'i de düşük olabilir.

Filmden kastim video YouTube'da bir sürü filmlere ait videoları var bakabilirsin. O ayarı denedim en üstünde getirdim. Ama bir çözüm olmadı en güzel video atayım.
Mesela. Burada baraj sahnesinde barajın evlerin olduğu kısım.
Atın bakalım bir hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Filmden kastim video YouTube'da bir sürü filmlere ait videoları var bakabilirsin. O ayarı denedim en üstünde getirdim. Ama bir çözüm olmadı en güzel video atayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:

En başta ekran kaydı sandım :D.

Motion blur istiyorsunuz bu nedenle ghosting olması için OSD menüsündeki overdrive(OD olarak geçebilir) ayarlarıyla oynayın ve minimum response time değil, standart response time yapın.

Aynısını bana TV'de ve laptopta başıma geliyor. Algınız değişmiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı