Video izlerken ekranda kırılma oluşması

Yusuf Cevizci

Kilopat
Daha fazla  
Yeni DVI kablosu aldım. 60HZ monitörüm ve GTX960'ım var. Oyunlarda herhangi bir kırılma olmuyor fakat Youtube ve Twitch gibi sitelerde video, yayın izlerken aşırı derecede kırılma oluyor, çok rahatsız ediyor. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemesi olup olmadığını kontrol et.
Arama çubuğuna bu metni ''chrome://settings/help'' kopyalayıp kontrol edebilirsin.

Ekran Görüntüsü (47).png

Chrome ayarlarında Gelişmiş/Sistem sekmesinde Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneğini aç kapat yaparak 2 türlü dene, Hangisinde sorun çıkarmıyorsa onu kullan.

Ekran Görüntüsü (49).png

Belirtmeyi unutmuşum. Eklenti kullanıyor musun? Kullanıyorsan hangi eklentiler var?

Dipnot: Tarayıcı geçmişini çerezlerde dahil temizlemenizi öneririm. Şifreleriniz sıfırlanabilir.

Arama çubuğuna bu metni ''chrome://settings/help'' kopyalayıp kontrol edebilirsin.

Chrome ayarlarında Gelişmiş/Sistem sekmesinde Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneğini aç kapat yaparak 2 türlü dene, Hangisinde sorun çıkarmıyorsa onu kullan.

Belirtmeyi unutmuşum. Eklenti kullanıyor musun? Kullanıyorsan hangi eklentiler var?

Dipnot: Tarayıcı geçmişini çerezlerde dahil temizlemenizi öneririm. Şifreleriniz sıfırlanabilir.
''Güncelleme kontrol edilirken bir hata oluştu.'' diye bir hata alıyorum. İkinci önerinizi aç-kapa yaptım, değişiklik olmadı. Eklenti olarak sadece Zenmate VPN kullanıyorum. Geçmişi temizlemeyi deneyeceğim. Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Bir şey daha ekleyeyim. Bu kırılmalar monitörün sadece üst kısmında oluşuyor. Başka bir bölgesinde olmuyor hiç.

''Güncelleme kontrol edilirken bir hata oluştu.'' diye bir hata alıyorum. İkinci önerinizi aç-kapa yaptım, değişiklik olmadı. Eklenti olarak sadece Zenmate VPN kullanıyorum. Geçmişi temizlemeyi deneyeceğim. Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Bir şey daha ekleyeyim. Bu kırılmalar monitörün sadece üst kısmında oluşuyor. Başka bir bölgesinde olmuyor hiç.
  • Windows+R tuşuna basıp çalıştır açın.
  • Sonra services.msc yazın.
  • Hizmetler sekmesinde Google Güncelleme Hizmetini bulun. İki tane olacaktır.
  • Bunlara sağ tıklayıp Özellikleri seçin.
  • Açılan yerde başlangıç türünü Elle seçin.
  • Sonra yukarıda söylediğin güncelleme denetimini tekrar gerçekleştirin.
Ekran Görüntüsü (51).png

Farklı bir tarayıcıda denemeyi de unutma. Eğer diğer Tarayıcılarda da sorun oluyorsa aşağıdaki işlemleri uygula.
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi
Sürücüyü kaldırdıktan sonra en güncel sürücüyü Nvidia sitesinden kur.

Son düzenleme:
Temayi degistirip dener misin windows 7 de böyle bir sorun olunca tema kaynakli oluyordu ve geciyordu degistirince.
Temayı standart win10 teması yaptım fakat sonuç aynı.

• Windows+R tuşuna basıp çalıştır açın.
  • Sonra services.msc yazın.
  • Hizmetler sekmesinde Google Güncelleme Hizmetini bulun. İki tane olacaktır.
  • Bunlara sağ tıklayıp Özellikleri seçin.
  • Açılan yerde başlangıç türünü Elle seçin.
  • Sonra yukarıda söylediğin güncelleme denetimini tekrar gerçekleştirin.
Eki Görüntüle 283180

Farklı bir tarayıcıda denemeyi de unutma. Eğer diğer Tarayıcılarda da sorun oluyorsa aşağıdaki işlemleri uygula.
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi
Sürücüyü kaldırdıktan sonra en güncel sürücüyü Nvidia sitesinden kur.
Şaka gibi gelecek ama hizmetler kısmında 'Google Güncelleme Hizmetleri' yok. :/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı