Ekranda yeşil çizgiler ve bilgisayar kendi kendine kapaniyor

NatsukiSubaru

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda ekranda yeşil çizgiler oluyor ve 2 3 dakika sonra bilgisayar da görüntü gidip kendini yeniden başlatıyor. İşlemcinin termal macunu vardı ancak ekran kartına baktığımda hiç termal macun kalmamıştı. Sorun hangi parçada olabilir? Ben ekran kartından şüpheleniyorum. Umarım yardımcı olabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201227-182927_Video Editor.jpg
    Screenshot_20201227-182927_Video Editor.jpg
    26,1 KB · Görüntüleme: 105
  • Screenshot_20201227-182933_Video Editor.jpg
    Screenshot_20201227-182933_Video Editor.jpg
    23,8 KB · Görüntüleme: 88
Ekran kartı besleme ile alakalı bir durumdur ya da karta reballing yapılması gerekiyor. Eğer kart boştayken 35-40 derecelerde yükteyken 70 -80 derecelerde çalışıyordu ise sorun çip ile PCB arasındaki lehim toplarındadır. Bu duruma ısınma- ani soğuma sebep oluyor. Şu anda sorunun dönüştürücüden olduğuna dua ederek yatıp ertesi gün sağlam bir tamirciye götürmekten başka çare yok. %90 kart tamir görmesi gerektiğini söyleyebilirim.
Ekleme: Kartın garantisi varsa garantiye yollayın.

Ekran kartı besleme ile alakalı bir durumdur ya da karta reballing yapılması gerekiyor. Eğer kart boştayken 35-40 derecelerde yükteyken 70 -80 derecelerde çalışıyordu ise sorun çip ile PCB arasındaki lehim toplarındadır. Bu duruma ısınma- ani soğuma sebep oluyor. Şu anda sorunun dönüştürücüden olduğuna dua ederek yatıp ertesi gün sağlam bir tamirciye götürmekten başka çare yok. %90 kart tamir görmesi gerektiğini söyleyebilirim.
Ekleme: Kartın garantisi varsa garantiye yollayın.

Herhangi bir hasarı engellemek için ekran kartını söktüm zaten ekran kartını değiştirmeyi düşünüyordum. En iyisi durumun hangi parçadan kaynaklandığını tamircide tespit edip ona göre yeni parçayı almak olacaktır sanırım... Bu arada cevap için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı