Ekranda Yeşil Çizgiler

WounDD

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
DARDANEL- ELEKTRİK TEKNİKERİ
Öncelikler merhaba;
Dün akşam oyuna girmek istedim. Oyun loading ekranında iken bir anda dondu ve ekran da garip çizgiler belirdi. Ardından bilgisayarı resetlemek zorunda kaldım. Resetledigimde ise anakart logosu gelmesini beklerken yatay ve dikey olmak üzere dikdörtgen şeklinde kutular cikti. BIOS'a ne kadar girmeye cabalasam da giremedim. Bilgisayari yeniden başlattım ve sistem açılırken Microsoft Coporation olarak yükleme yaptı yani Windows XP, Vista tarzı ilk açılış düşünün, yani içinde aslında Windows 10 vardı ve bir süre sonra zaten bilgisayar baslatilamadi onarım ekranı geldi format atmayı denedim daha önce Rufus üzerinden yazdirmistim hazır bir USB belleğim vardir. Neyse formatı sorunsuz şekilde attı ve bitirdi ancak bilgisayar açıldığında ve format ekranın da dahi yeşil çizgiler vardı barlar dolarken renkler bozuluyordu.
RAM'leri çıkarıp tek tek denedim sorun düzelmedi.
Elimde iki adet Corsair LPX 3000 MHz 8 GB RAM var XMP modunda Dual Channel olarak 3000 MHz'de kullanıyordum.
Anakart MSI B450 GAMING Plus ATX
İşlemci Ryzen 5 2600.
PSU Xigmatek 600W 80+
Ekran kartı R7 370 4 GB Gaming X

Daha önce açılan konulara göz attım ancak belirgin bir çözüm dikkatimi çekmedi. Desteğinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• JPEG_20200518_031639.jpg
    JPEG_20200518_031639.jpg
    206 KB · Görüntüleme: 382
  • JPEG_20200518_032102.jpg
    JPEG_20200518_032102.jpg
    142,8 KB · Görüntüleme: 547
Hocam kart ise sorun yok yenisini alırım umarım işlemci veya anakart değildir. Kartı zaten değiştirecektim bu da bahane oldu gibi tabii arızalı ise. Sizin dediğiniz gibi ise en azından sorun net belli olmuş olur. Sağolun.

Doğrusu neydi unuttum 😄 deneyip göreceğiz hocam sağ olun.
ekran kartı gibi duruyor anakart olasılığı düşük oluyor

Kart artık emekliye ayrılmak istiyor. Sana yap demiyorum ama ekran kartı fırınlama diye bir şey var. İnternetten artılarına eksiklerine bak. Ben yaptığımda düzelmişti kart. Ama her an olabilme ihtimali var tabii. En iyisi yeni ekran kartı bakmak olacak.

Kart artık emekliye ayrılmak istiyor. Sana yap demiyorum ama ekran kartı fırınlama diye bir şey var. İnternetten artılarına eksiklerine bak. Ben yaptığımda düzelmişti kart. Ama her an olabilme ihtimali var tabii. En iyisi yeni ekran kartı bakmak olacak.

Sanırım zorlamaya gerek yok hocam 😄

Adamın dibi nasıl aklıma soktuysan artık bu fikri bir koydum fırına ev şenlendi helal olsun 😄

Firinladiktan sonra sorununuz çözüldü mü, ayrıca cozulduyse tekrar etti mi problem, aynı sorun bende de var çünkü hocam.

Sorunum çözüldü bir daha tekrarlamadı ancak fırınladıktan sonra hemen çalıştırmadım, sokete giren kısımları silgi ile temizledim. kartın arka plakasını da tiner ile temizledim ve yaklasik 1 saat oyle kendi halinde biraktim. ardindan bilgisayara bağlandığımda sorunum düzelmişti, ancak yeni kart aldım o fırınladığım kart ise şu anda arkadaşımda ve hala aktif olarak kullanıyor sorunsuz bir şekilde.

Sorunum çözüldü bir daha tekrarlamadı ancak fırınladıktan sonra hemen çalıştırmadım, sokete giren kısımları silgi ile temizledim. kartın arka plakasını da tiner ile temizledim ve yaklasik 1 saat oyle kendi halinde biraktim. ardindan bilgisayara bağlandığımda sorunum düzelmişti, ancak yeni kart aldım o fırınladığım kart ise şu anda arkadaşımda ve hala aktif olarak kullanıyor sorunsuz bir şekilde.
Fırınlanan kartlar ne yazık ki bir süre düzgün gidiyor. :/ Umarım yakın zamanda kötü bir haber gelmez.

Anladım hocam ne güzel , ben de aynı sorunu yaşıyorum o sebeple , peki fırında kaç derece , sökulmuş bir sekilde mi ve kaç dakika koydunuz , cozemessem aynı şekilde deneyeceğim de..

Anladım hocam ne güzel, ben de aynı sorunu yaşıyorum o sebeple, peki fırında kaç derece, sökulmuş bir sekilde mi ve kaç dakika koydunuz, cozemessem aynı şekilde deneyeceğim de.

Ne yalan söyleyeyim bende YouTube videolarından bakarak yaptım, kartın üzerinde ne varsa çıkardım sadece kartın kendisini fırına koydum fanını çıkardım fırını önce ısıttım son sıcaklıkta ardından fırına koydum ve 10 dakika kadar tuttum orada ardından sarsmadan aldım dışarda soğuyana kadar bekledim ondan sonra da dediğim işlemleri yaptım ve sorun düzeldi yani ben böyle çözdüm en azından.

Geri
Yukarı