Ekranda Yeşil Çizgiler

WounDD

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
DARDANEL- ELEKTRİK TEKNİKERİ
Öncelikler merhaba;
Dün akşam oyuna girmek istedim. Oyun loading ekranında iken bir anda dondu ve ekran da garip çizgiler belirdi. Ardından bilgisayarı resetlemek zorunda kaldım. Resetledigimde ise anakart logosu gelmesini beklerken yatay ve dikey olmak üzere dikdörtgen şeklinde kutular cikti. BIOS'a ne kadar girmeye cabalasam da giremedim. Bilgisayari yeniden başlattım ve sistem açılırken Microsoft Coporation olarak yükleme yaptı yani Windows XP, Vista tarzı ilk açılış düşünün, yani içinde aslında Windows 10 vardı ve bir süre sonra zaten bilgisayar baslatilamadi onarım ekranı geldi format atmayı denedim daha önce Rufus üzerinden yazdirmistim hazır bir USB belleğim vardir. Neyse formatı sorunsuz şekilde attı ve bitirdi ancak bilgisayar açıldığında ve format ekranın da dahi yeşil çizgiler vardı barlar dolarken renkler bozuluyordu.
RAM'leri çıkarıp tek tek denedim sorun düzelmedi.
Elimde iki adet Corsair LPX 3000 MHz 8 GB RAM var XMP modunda Dual Channel olarak 3000 MHz'de kullanıyordum.
Anakart MSI B450 GAMING Plus ATX
İşlemci Ryzen 5 2600.
PSU Xigmatek 600W 80+
Ekran kartı R7 370 4 GB Gaming X

Daha önce açılan konulara göz attım ancak belirgin bir çözüm dikkatimi çekmedi. Desteğinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• JPEG_20200518_031639.jpg
    JPEG_20200518_031639.jpg
    206 KB · Görüntüleme: 386
  • JPEG_20200518_032102.jpg
    JPEG_20200518_032102.jpg
    142,8 KB · Görüntüleme: 553
Ekran kartı şüpheli gibi. Monitör ekran kartı arasındaki kabloyu da kontrol et.

Hocam monitörün kablosunu kontrol etmedim ancak monitöre bir laptoptan görüntü aktardım ve aynı kabloyla da ekran kartimdan aktardım laptoptan aktardığımda hiç sorun yok ama benim kartım üzerinden aktardığımda maalesef sonuç aynı.
Ekran kartını çıkartıp baştan takmayı denediniz mi?
Oyun esnasında ya da sistem çalışırken öncesinde ekran kartına temas ettiniz/sallama yaptınız mı?

Denedim hocam anakartimda iki adet ekran kartı soketi var farklı soketlerde de denedim sonuç aynı.

DDU ile Ekran kartı driverini kaldır tamamen, sonra en güncel sürümü değil, bir önceki stabil sürümü kur. Eğer sorun aynı şekilde devam ederse kartı güzelce kutulayıp garantiye (devam ediyor ise) yolla. Bana VRAM hatası gibi görünüyor, bunun çözümü yok eğer haklıysam, inşallah yanılıyorumdur.

DDU ile ekran kartı Driver'ini kaldır tamamen, sonra en güncel sürümü değil, bir önceki stabil sürümü kur. Eğer sorun aynı şekilde devam ederse kartı güzelce kutulayıp garantiye (devam ediyor ise) yolla. Bana VRAM hatası gibi görünüyor, bunun çözümü yok eğer haklıysam, inşallah yanılıyorumdur.

Hocam kart ise sorun yok yenisini alırım umarım işlemci veya anakart değildir. Kartı zaten değiştirecektim bu da bahane oldu gibi tabii arızalı ise. Sizin dediğiniz gibi ise en azından sorun net belli olmuş olur. Sağolun.
Benzer şeyler bana da olmuştu. Problem ekten kartıydı.

Doğrusu neydi unuttum 😄 deneyip göreceğiz hocam sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı