Ekranda Yeşil Çizgilerin Olma Sorunu

a.halil

Hectopat
Daha fazla  
Ekranda başlıkta da belirttiğim gibi yeşil çizgiler çıkıyor. Bu çizgiler ekranı kaplayan ya da ince çizgiler halinde yatay veya dikey olan çizgiler değil; video izlerken, film izlerken, oyun oynarken ve bilumum işler yaparken ani çıkıp kaybolan bir çizgi.

Örneğin: video da bir kız saçlarını savururken saç telleri ile arka planın birleştiği yerde nesnenin kıvrımlarına göre çıkan çizgiler bir nevi yırtılma gibi bir şey. Sanal ortamda çok aradım böyle bir sorunla karşılaşan var mı diye ama bulamadım. Ondan mütevellit çözümde bulamadım. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Ekranda başlıkta da belirttiğim gibi yeşil çizgiler çıkıyor. Bu çizgiler ekranı kaplayan ya da ince çizgiler halinde yatay veya dikey olan çizgiler değil; video izlerken, film izlerken, oyun oynarken ve bilumum işler yaparken ani çıkıp kaybolan bir çizgi.

Örneğin: video da bir kız saçlarını savururken saç telleri ile arka planın birleştiği yerde nesnenin kıvrımlarına göre çıkan çizgiler bir nevi yırtılma gibi bir şey. Sanal ortamda çok aradım böyle bir sorunla karşılaşan var mı diye ama bulamadım. Ondan mütevellit çözümde bulamadım. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Ekran kartının Gpu sunda sorun var büyük ihtimal. Aynı sorunu bende yaşadım.

Ekran kartının Gpu sunda sorun var büyük ihtimal. Aynı sorunu bende yaşadım.
Aslında sorunu ilk gördüğümde sorunu bende ekran kartında sanmıştım. Bende garantiye yolladım ve hemen iade aldılar. Bende şaşırdım. Ancak sistemi şuan onboard olarak kullanıyorum ve sorun yine devam ediyor.

Sorun genellikle video izlerken mi oluyor?
Evet
Ram'leri çıkart slotları filan temizle doğru yere ve sıkıca taktığına emin olup tak. Uyumlu RAM aldığını varsayıp onları kontrol ettirmiyorum.
Güncel Windows kullandığına ve BIOS güncel olduğuna emin olun.
Tek modül ram kullanıyorum. Windows güncel, bios daha da güncel.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı