Ekranda Yeşil Dikey Çizgiler Oluştu

• Konuyu başlatan Fxer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 3B

Fxer

Hectopat
Video izlerken ses takildi dirr diye ve goruntu gitti, siyah ekranda kaldi masaustu. Reset tusu ile BIOS'a girdim, ekranda 2 tane kalin yesil cizgi olusmus. Bilgisayari acarken de "Otomatik onarim, bilgisayariniz duzgun baslatilamadi" hatasi aliyorum. Sorun donanimsal mi?

IMG_20201013_150440.jpg

Güvenli modda açılırsa aygıt yöneticisinden ekran kartı sürücüsünü kaldırın. Sonra normal modda başlatmayı deneyin.
Dump dosyaları varsa paylaşınız.
Hocam simdi denedim ama siyah ekranda kaliyor baslarken. Guvenli moda ulasamiyorum. Logoda sorun yok demistim ama dikkatli bakinca orda da belli oluyor. Galiba donanimsal sorun.

Hocam simdi denedim ama siyah ekranda kaliyor baslarken. Guvenli moda ulasamiyorum. Logoda sorun yok demistim ama dikkatli bakinca orda da belli oluyor. Galiba donanimsal sorun.
Ekran kartını fırınlamayı deneyebilirsiniz belki düzelir ama garantisi yok. Kart hepten görüntü vermeyi kesebilir. Sorun VRAM ya da GPU'dan dolayı gözüküyor.

Yanlış yüklenmiş Windows ve driver güncellemesinden kaynkalanabilir siyah ekran. Şunu deneyin. Cihazı kapatın>açın>Windows logosunu gördüğünüzde sistem kapanana kadar güç tuşuna basılı tutun. Kurtarma gelene kadar tekrarlayın. Kurtarma gelince sorun gider > gelişmiş seçenekler > başlangıç ayarları > yeniden başlat

Dırr sesi benim eski bilgisayarda da çökünce geliyordu. Ama bir sorun olmuyordu. Bazen sadece görüntü gidiyordu ama geri geliyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı