Ekranda yukarıdan aşağı çizgiler iniyor

kzusta

Hectopat
Arkadaşlar merhaba ben bundan 2 hafta önce sistem topladım, sistemin montajını Vatan Bilgisayar'da yaptılar. Ondan sonra eve geldim, her kabloyu taktım. Monitör (LG W1954S) VGA ile bağladım. Sonra Windows 7 64 bit yükledim, daha sonra Fifa 13 yükledim. BF 3 yükledim, oynarken aksiyonun fazla olduğu yerlerde ya da FIFA'da pas atarken çizgilerin titrediğini gördüm. Bu beni aşırı şekilde rahatsız etti. Far cry 3 kurdum. Onda inanılmaz kasmalar yaşadım ve ayrıyeten ekranda yukarıdan aşağı çizgiler iniyor. Daha sonra Windows 8 64 bit kurdum. Aynı sorun devam ediyor, monitördendir dedim evde diğer LCD TV'ler var. Onlara bağladım, biri 1366*768 çözünürlük diğeri 1920*1080 çözünürlükte. Sonuç Hz'yi 75 yaptığımda ekranın sağ tarafı kararıyor, bu sorun neden kaynaklı ?

• İşlemci: AMD FX 6100
  • Anakart: ASUS M5A97 EVO R2.0
  • Ekran kartı: SAPPHIRE HD7950 FLEX
  • Kasa: Thermaltake Commander 700 W
  • HDD: WD 500 GB
  • DVD-RW: PIONEER
  • RAM: Corsair Vengeance 8Gb (4x2 GB) 1600 MHz

İşletim Sistemi: Win8 64 bit
Ekran Kartı Sürücü: 12.10
Monitör Hz: 60

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım sorun ekran kartında. Televizyonda da sorun var ise sorun kesinlikle ekran kartındadır. Kabloyu suçlamayamız. Televizyonlara HDMI ile bağladın değil mi ? Monitör zaten sandığım kadarıyla önceden çalışıyormuş. Ekran kartını garantiye göndermeyi deneyebilirsin.

Evet kardeşim HDMI ile bağladım. Battlefild 3'de Ultra ayarlarda 81 fps. Far Cry'da 92 fps aldım, kafayı yemek üzereyim. Gerçekten çok sıkıldım, ne yapacağımı bilmiyorum.

Sen bu FPS değerlerini televizyonda mı aldın ? Eğer televizyondan aldıysan sorun monitöründe, VGA kablonda ya da ekran kartında bile olabilir. Tavsiyem, böyle güzel bir sisteme daha güzel bir monitör alman.

Ekran kartını fırınla.
Aslında bu da yapılabilir fakat ürün yeni, bu yüzden riske atma.

Bir sorum olacak sana: Sapphire 7xxx serisinde böyle bir sorun olduğu doğru. Lütfen Monitörünün Girişini söyler misin?

Yol yakınken Garantiye yolla. Fabrika çıkış hatası var. Sapphire maalesef bu sene beni hüsrana uğrattı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı