Ekranı açılmayan Huawei P20 Lite'dan veri kurtarma

Ryujin

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Geçenlerde telefonumu düşürdüm sonrasında çalışıyor mu diye telefonu açmak istedim. Ama telefonun kilit ekranı yarım saniye belki daha az süre gözüktü ve gitti. Her basışımda aynısı oluyor. Yeniden başlattım Huawei yazısı çıktı 1 saniye kadar sonra gitti. Biraz bekledim sonra tekrar açmayı denedim ve yine ekran çok kısa süreliğine gözüküp gitti. Ekran kırık değil ayrıca ses açma ve ve güç tuşlarına bastığımda hard reset gibi şeylerin yazdığı bir ekran geliyor. Bu ekran ise sürekli gözüküyor herhangi bir gitme gelme yok. Hard reset in verileri sileceğini bildiğim için yapmadım.

Tahminimce ekran sağlam başka bir sorunu var ama bulamadım. İçinde silinmesini istemediğim bazı dosyalar var. Telefona müdahale edemediğim gibi USB hata ayıklamayı ve telefonu PC'ye bağladığımda aktarma türünü seçemiyorum. Şifresini girebilseydim belki USB hata ayıklama açılırdı. Telefon yeniden başlama sonrası kilit şifresini istiyor parmak izine izin vermiyor. Yeniden başlatıldığında kilidi girdiğiniz zaman telefonun birkaç şeyi aktif olmaya başlıyor. Verileri nasıl kurtarabilirim veya telefonun ekranını nasıl PC, tablet, telefona yansıtabilirim? Kullandığım telefon Huawei P20 Lite.

Eğer romlar ile uğraşmayı biliyorsan fastboot moda alıp ADB üzerinden geçici twrp çalıştır. Bu sayede içindeki verilere erişebilirsin. Hatta verilerden sonra telefonu kurtarma şansın da var.
Eğer romlar ile uğraşmayı biliyorsan fastboot moda alıp ADB üzerinden geçici twrp çalıştır. Bu sayede içindeki verilere erişebilirsin. Hatta verilerden sonra telefonu kurtarma şansın da var.
Huawei P20 Lite Root Yapma ve TWRP Yükleme ⋆ TeknikNot bu link sana yardımcı olacaktır. Sadece TWRP yükleme kısmını yapman yeterli. Ardından settings kısmından USB OTA 'yı aç ya da Depolamayı mount ettirmen gerekebilir.

Hocam ama Huawei telefonlarda Bootloader kilidinin açılması gerekmiyor muydu?
Evet haklısın. Bu aklımdan çıkmış. Flashlamadan ADB üzerinden yinede çalıştırabilir diye düşünüyorum. Gereken kodları hatırlamıyorum. Mate 10 Lite zamanında baya uğraşmıştım.

Aynı sorun bende de vardı seni bilmiyorum ama bende dokunmatik çalışıyordu bende şifreyi bir şekilde açıp ekran görüntüsü ala ala USB hata ayıklamayı açıp bilgisayara bağladım vysor programı üzerinden ekranı bilgisayarda görüntüleyip kullandım belki bir işine yarar dediklerim.

Evet haklısın. Bu aklımdan çıkmış. Flashlamadan ADB üzerinden yinede çalıştırabilir diye düşünüyorum. Gereken kodları hatırlamıyorum. Mate 10 Lite zamanında baya uğraşmıştım.
Maalesef onlarla alakalı hiçbir bilgim yok. Attığınız linkten adım adım yaparım ama dediğiniz bootloader nasıl açılıyor telefonun kendisinden mi yapmam gerekiyor yoksa onu bilgisayardan halledebilir miyim biliyor musunuz ?
Açma/kapama tuşu basılı kalmış olabilir.
fiziksel olarak öyle bir şey göremedim ama belki elektronik devrede olabilir. Ona da maalesef müdahale etmem mümkün değil telefonu sökmem lazım. Bu da daha önce yapmadığım bir şey maalesef.
Ayrıca bir de otg kablosu ile telefona fare bağlayıp telefonun şifresini ve dosya aktarma biçimini seçebilirim. Sizce böyle bir yol da işe yarar mı?

Son düzenleme:
fiziksel olarak öyle bir şey göremedim ama belki elektronik devrede olabilir. Ona da maalesef müdahale etmem mümkün değil telefonu sökmem lazım. Bu da daha önce yapmadığım bir şey maalesef.
Evet, dışarıdan anlaşılmayabilir ama tuşun olduğu kısımlara baskı uygulayınca bi değişiklik oluyor mu?

Evet, dışarıdan anlaşılmayabilir ama tuşun olduğu kısımlara baskı uygulayınca bi değişiklik oluyor mu?
Hayır olmuyor ilk aldığım gibi normal ama bu bahsettiğim ekranın çok kısa gözüküp gitmesi telefonun arka kısmında orta kısmın biraz aşağısına bastırınca oluyor. Birkaç yerde daha oluyor. Onun dışında ekrana herhangi şekilde hiçbir görüntü gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı