Ekranı kırık laptopa format atma

bahsettiğim kısım bu şekilde zaten bu kısımda sıfırlaya basınca 1 2 soru soruyor sonra başka bir ekrana geçiyor o ekranda monitörün görüntüsü komple gidiyor

Tamamdır hemen araştırıyorum teşekkür ederim
O zaman üstteki arkadaşın dediği gibi ekranı sökebilirsiniz veya anakartı çıkartıp etrafına güzel bir kasa uygulayarak masaüstü gibi yapabilirsiniz. Mesela bunun gibi;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop modeline göre değişir, kısmen basit bir işlem. Ekran çerçevesi sökülür, ekran yerinden çıkarılır ve kablo bağlantısını sökülür. Genel işlem budur.

Laptop modelinizle birlikte YouTube'da "screen replacement" ya da "full disassembly" şeklinde arama yaparak fikir edinebilirsiniz.
Öyle yapınca ekran gelmiyor ve PC 8 kere bipliyor başka çözümü varmı ?

Kırık ekranı unutup format attıktan sonra ne olacağını öğrenmek için foruma bakmıştım ve pek bir cevap bulamamışken kendi kendine cevaplandı olay 😀 başkalarına bilgi olsun diye yazayım dedi;
Eğer formatı Windows ile yapıp format sonu Windows kurulması seçeneğini yaparsanız,ekran kendisi kurulum yaparken 2. monitöre ekranı yansıtıyor,benim tek sıkıntım bazı dosyaları kaldıramıyoruz,her şeyi silmek ister misiniz diye sorduğunda(Windows dahil) ekran olmadığı için tahmin yoluyla ok tuşları enter yaptım ve oldu,devamında ekrana görüntü geldi ve kurulumun devami ekrandan devam etti sikinti yasamadim

Yeni konular

Geri
Yukarı