Ekranı kırık Laptopa format atmak

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimde ekranı kırık çalışan Acer Laptop var. Bios yada format için ekran bagladigimizda ekran gelmiyor. Daha önce içinde W10 varmış. Arkadaşım sistem yavaş ve kasıyor diye format atmaya kalkmış. Bu Laptopa nasıl format atabiliriz? HDMI ve VGA girişi var. Bios ve USB ile format atmaya çalışırken VGA dan görüntü alamadık.

Aslında denediğiniz gibi eğer yeni ekran takamayacaksanız başka bir monitöre görüntü vererek atabilirsiniz.

Aslında denediğiniz gibi eğer yeni ekran takamayacaksanız başka bir monitöre görüntü vererek atabilirsiniz.
İşte sorun o, arkadaşım Windows üzerinden sıfırlamaya çalışmış sonra görüntü gitmiş. Bende Windows flash bellegi de var ama bios yada format atmak için boot menüsünü vga monitörden göremiyorum.

Başkan mantık olarak düşününce olması gerekiyordu ama herhalde bu konu hakkında ne dersem sallamış olacağım. O yüzden susacağım. 😶

Ekran bağlantılarını hallettikten sonra bilgisayarın power tuşuna bastıktan hemen sonra DEL, F2, F12 ve ya ESC tuşlarına sürekli basarsan BIOS ekranını yakalarsın. Az uğraşırsan halledersin.

Ben bu durumlar için bir usb disk oluşturdum. Normalde iso dosyasını format için usbye atıyorlar. Ben sistemi direk usbye kurdum( linux ) usbyi taktığımda linux yapabiliyorum direk windows10 olan işletim sistemini, öyle yapmanı öneririm.

Ekran bağlantılarını hallettikten sonra bilgisayarın power tuşuna bastıktan hemen sonra DEL, F2, F12 ve ya ESC tuşlarına sürekli basarsan BIOS ekranını yakalarsın. Az uğraşırsan halledersin.
Bios tuşu esc yada f2 bu ikisinden biri olduğuna eminim. Bios a girmiyor sorun o. Acaba HardDiski 4.nesil pentium işlemcili masaüstü pc ye takip format atmayı denesem sorun olur mu? Laptoptan 3. Nesil i3 var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı