Ekranın 2 saniye süreyle kapanıp açılması

Checal

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 2 hafta önce yeni bir toplama PC satın aldım. Driver kurulumlarını yaptım. Bilgisayarı açtıktan sonra eğer ekran kapanırsa veya uyku moduna girerse (prize takılıyken şu süre sonra ekranımı kapat özelliği) bilgisayarı tekrar kullanamaya devam ettiğimde oyun oynarken veya video izlerken ekran bir anda kapanıyor, yaklaşık 2 saniye sonra tekrar açılıyor. Mouse hareketim arttıkça ana ekranım yine gidiyor. Hatta düz masaüstü açıkken bile iki monitörümde de ekranda arada yırtılmalar oluşuyor (bunu çok nadir gözlemliyorum). Ses çıkışı 1. monitörümden olduğu için ekranla beraber ses de gidiyor. Bilgisayarı yeniden başlattığım zaman sorun çözülüyor.

1. monitörüm DisplayPort ile bağlı 165Hz, 2. monitörüm HDMI ile bağlı 60Hz. Oyunu 2. monitöre taşırsam ekran kapanması olmuyor. Yani sadece DisplayPort ile bağlı olan 165Hz monitörde kapanma oluyor. Bu PC'den önce daha önce aynı monitörlerle başka bir PC kullanıyordum ama böyle bir sıkıntı yaşamıyordum.
Sistemim:

1674574157199.png

ASUS B450M-K II.
Ryzen 5 5600.
ASUS RX 6700-XT
ASUS TUF Gaming 650W Bronze.
Windows 11.

Sorunun video hali -> bu şekilde kısa aralıklarla kapanıyor.
Benchmark sonucu
Ekran karardığı sırada oyun içi değerler:

1674575203307.png

Ayrıca oyunlarda V-Sync aktif etmezsem aşırı yırtılma oluyor (750 -> 165 sabit). Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Bence grafik kartı görüntü vermeyi kesiyor DDU ile Radeon yazılımını silip güncelini tekrar kurmayı bir deneyin.

Bazı kişilerde şu üstteki ayar sıkıntı yaratabiliyor açıksa kapayın kapalıysa açın öyle denemeler yapın belki işe yarayabilir.
Eki Görüntüle 1643731

Dediklerinizi yaptım ancak sorun devam ediyor.

Sorun devam ediyor yardımcı olabilecek var mı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı