Ekranın Aniden Siyah Beyaz Çizgiler Göstermesi

Ege Kurnaz

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda işimi yapıyordum ve bir anda siyah beyaz çizgiler çıktı ve hiçbir şekilde yanıt vermiyordu bilgisayar. Ben de düğmesinden kapatıp yeniden açtım ve eskisi gibi çalışıyor. Bunun sebebi nedir acaba?

Bilgisayarda işimi yapıyordum ve bir anda siyah beyaz çizgiler çıktı ve hiçbir şekilde yanıt vermiyordu bilgisayar. Ben de düğmesinden kapatıp yeniden açtım ve eskisi gibi çalışıyor. Bunun sebebi nedir acaba?
Sadece tahmin ediyorum fakat ekran kartınızın eli kulağında olabilir.

Donanımsal bir sıkıntı olabilir. En basit haliyle Windows üzerinden "Windows Bellek Tanılama"yı açın tarama yapsın RAMlerde bir sıkıntı olabilir. RAMlerde sıkıntı yoksa ekran kartında olabilir. Hiçbirinde sıkıntı yoksa BIOS'unuz güncel değildir ya da chipset sürücüsünü kurmamışsınızdır.

Sadece tahmin ediyorum fakat ekran kartınızın eli kulağında olabilir.
harici ekran kartı yok dahili kullanıyorum.
Donanımsal bir sıkıntı olabilir. En basit haliyle Windows üzerinden "Windows Bellek Tanılama"yı açın tarama yapsın RAMlerde bir sıkıntı olabilir. RAMlerde sıkıntı yoksa ekran kartında olabilir. Hiçbirinde sıkıntı yoksa BIOS'unuz güncel değildir ya da chipset sürücüsünü kurmamışsınızdır.
Olabilir. Bilgisayarı aldığımda sadece win 10'u kurdum ve programlar yükledim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı