Ekranın çoğu siyah, kalan kısmı yatay çizgiler halinde

EricCartman06

Kilopat
Daha fazla  
RAM
32
Ekran kartı
1660 Ti
Anakart
MSI B450-A PRO MAX
İşlemci
Ryzen 5 3600
Bilgisayarı açtım ve böyle bir sorunla karşılaştım. Monitörü kapatıp açtığımda kabloyu çıkarıp taktığımda sorun tetikleniyor veya çözülüyor. Ekran kartımın garantisi devam ediyor, yeni sayılır ve çok zorlamadım. ASUS 1660 Ti. DP kablo kullanıyorum. Hasarsız, aylardır sabit yerinde duruyor. Eğip bükmedim, çıkar-tak yapmadım. Monitörüm "MSI 23.8 inç Optix G241V E2" 3 yıllık monitör. Yardımcı olabilirseniz sevinirim, şu anda tetikleyecek bir şey yapmazsam sorunu yaşamıyorum.

Dosya Ekleri

• sorun.jpg
    sorun.jpg
    60,6 KB · Görüntüleme: 22
Bilgisayarı açtım ve böyle bir sorunla karşılaştım. Monitörü kapatıp açtığımda kabloyu çıkarıp taktığımda sorun tetikleniyor veya çözülüyor. Ekran kartımın garantisi devam ediyor, yeni sayılır ve çok zorlamadım. ASUS 1660 Ti. DP kablo kullanıyorum. Hasarsız, aylardır sabit yerinde duruyor. Eğip bükmedim, çıkar-tak yapmadım. Monitörüm "MSI 23.8 inç Optix G241V E2" 3 yıllık monitör. Yardımcı olabilirseniz sevinirim, şu anda tetikleyecek bir şey yapmazsam sorunu yaşamıyorum.
Hocam kablodan olmadığına emin misiniz? Başka bir kablo ile deneyin.

O zaman sorun kabloda.

Bugün bilgisayarı açtığımda yine aynı sorunu yaşadım farklı kabloyu kullanırken, bu sefer düzeltemedim. Şimdi alttan zar zor bir oyunu açabildim ve oyunu Alt Tab'a atmazsam sorunu yaşamıyorum. Oyunu Alt Tab'a atarsam veya kullandığım browserı tam ekran yaparsam ekranın yine büyük bir çoğunluğu siyahlaşıyor kalan kısım da çizgi çizgi oluyor. Sorun ekran kartımda mıdır hocam garantisi devam ediyor?

Operayı, oyunu tam ekran yaparsam tüm ekran çizgi çizgi oluyor.

Geri
Yukarı