Monster laptop ekranının bir kısmı dondu ve yatay çizgiler çıktı

roxi.tr

Femtopat
Daha fazla  
Son 3 gündür genelde uzun zaman bilgisayar kapalı kaldıktan sonra açılınca ekran görüntüdeki gibi titriyor. Resimdeki gibi gri tonların arkası falan gözüküyor. Sanki ekrana önceki görüntü yapışmış gibi.

IMG_4341.JPEG

IMG_4344.JPEG

15-20 dakika sonra bilgisayar ısınınca düzeliyor.
Ek bir monitöre bağladığımda titreme o monitörde olmuyor, ekran kartı ve Intel güncellemelerim tam. Panelden şüpheleniyorum, ne yapmamı önerirsiniz?
Sınav haftası olduğu için kullanmaya devam etmek zorundayım, problem anakartıma vesaire zarar verir mi?

Flex kablosu ya da panel. Monster kullanılır ben 4 sene kullandım lakin koca Türkiye alışveriş yapıyor sadece hataları çözmeye çalıştığımız için gözümüze çok geliyor sıkıntıları.

Sizin garantiye göndermek dışında yapacağınız bir şey yok. Donanım arızası olduğu bariz.

Tongfang kasa bozulmaz diyen arkadaşların yine uğramayacağı konuya hoş geldiniz.

Şimdi, panelden kaynaklı bir sorun ile karşı karşıyayız. Ben kaç kere ekran sorunu yaşadım. Muhtemelen benimki kadar garip olmasa da benzer bir sorun yaşıyorsun: Monster Abra A5 17.2.1 durduk yere ekran beyaz oldu

Tek çare servis. Umuyorum ki garantisi vardır.

Bu süreçte bilgisayarın kapağına ve ekranına dokunmamanı tavsiye ederim.

Tongfang kasa bozulmaz diyen arkadaşların yine uğramayacağı konuya hoş geldiniz.

Şimdi, panelden kaynaklı bir sorun ile karşı karşıyayız. Ben kaç kere ekran sorunu yaşadım. Muhtemelen benimki kadar garip olmasa da benzer bir sorun yaşıyorsun: Monster Abra A5 17.2.1 durduk yere ekran beyaz oldu

Yine Monster yine kronik sıkıntılar yine çocukların korkması gerektiğini kanıtlayan firma.

Flex kablosu ya da panel. Monster kullanılır ben 4 sene kullandım lakin koca Türkiye alışveriş yapıyor sadece hataları çözmeye çalıştığımız için gözümüze çok geliyor sıkıntıları.

Sizin garantiye göndermek dışında yapacağınız bir şey yok. Donanım arızası olduğu bariz.
4 sene kullandığın cihaz ile şu anki kasalar bence oldukça farklıdır. Şu anki cihazlar kağıt gibi.

Abra A5 V15.8 kullanıyorum bende.
Dediğin gibi 3 gün önce gece sıkıntısız şekilde kapattığım bilgisayar, gündüz açtığımda bu sorunla karşılaştım çok garip geldi banada.
Her gün ekran hariç kapağını ve klavyeyi bir bezle siliyordum ondanmı oldu acaba diye düşünmeye başladım :D

Abra A5 V15.8 kullanıyorum bende.
Dediğin gibi 3 gün önce gece sıkıntısız şekilde kapattığım bilgisayar, gündüz açtığımda bu sorunla karşılaştım çok garip geldi banada.
Her gün ekran hariç kapağını ve klavyeyi bir bezle siliyordum ondanmı oldu acaba diye düşünmeye başladım :D
Sorun sende değil bence. Kafasına göre bozuluyorlar. Ben ekran iki kere değişince artık bozulmasın diye hiç dokunmamaya başlamıştım, yerinden kaldırmazdım ve ekrana parmağımı bile sürmezdim ona rağmen kendi kendine bozuldu. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı