Ekranın Kapanma Problemi

palayagiz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba,

Technopat Ailesi'nin yeni bir takipçisi olarak ilk konumu yanlış başlığa açtıktan sonra doğru yere tekrardan açıyorum :).

Benim ekranımla ilgili bi problemim oluştu. Mevcut sistemim Exper marka bi masaüstü pc idi fakat biraz gösteriş biraz da ileriye yatırım olması açısından kendime "Aerocool Mechatron" kasasını aldım ve tüm sistemimi söküp ona taktım. Ancak sistemi sökerken PCI-E kilidini açabilmek için ekran kartının fanına kadar sökmek zorunda kaldım (o kısmı baya bi zorladı açıkçası :D). Sistemi düzgün bi şekilde topladıktan sonra kasada bulunan bi 20cm bir de 12 cm lik iki fanıda power supply ye bağladım (bunlar önceki sistemimde yoktu). Bilgisayarı kullanmakta hiçbir problem yok yalnız belli bi süre kullanımdan sonra ekranım birden gidiyor. Tüm sistem stabil çalışmaya devam ederken ekran yok. Hatta arkada müzik çalıyorsa o bile devam ediyo :D. Bilgisayarı kapatıp tekrar başlatınca ise düzeliyor. Benim tahminim powerın yetmediği yönünde ama fanı söküp taktığım için onda bi problem oluşmuş olabilir mi emin değilim. Ayrıca şunu da belirtmek isterim önceki kasada da benzeri bi sorunu bi çok kez yaşamıştım ama onlar daha farklı oluyordu ekran gidiyordu ve bi kaç gün gelmiyodu uzun bi süre dinlenmesi gerekiyodu bilgisayarın. Herkesten görüşlerini alabilirsem çok memnun olurum. Ayrıca herkese mutlu yeni yıllar dilerim :). Mübarek christmas bayramınız kutlu olsun :D.

Sistemim;
Anakart :ECS G31-M7
İşlemci :İntel Core2Quad Q8200 2.33 Ghz
Ekran Kartı :Nvidia GeForce 9600GT 128Bit 2GB(1GB paylaşımlı)
RAM :Kingston DDR2 1333Mhz 2GBx2
Ses Kartı :Creative Sound Blaster 5.1
Fanlar :20cm ve 12cm
Kasa :Aerocool Mechatron
Güç Kaynağı :Cooler Master 400W
Sabit Disk :640GB
Harici Disk :1TB

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı