Ekranın pırpır yapması

Hertz'den olabilir arttır belki düzelir.

Artı -1 Eksi
Çözünürlüğü düşür.

Artı -1 Eksi
Hocam pırpır ne oluyor?

Nasıl anlatacağımıda bilmiyorum ama dönüştürücü ile kulanınca çözünürlük kalitesi düşüyor ve ekran da bir çizgi cok hafif bir çizgi git gel oluyor.
Nasıl anlatacağımıda bilmiyorum ama dönüştürücü ile kulanınca çözünürlük kalitesi düşüyor ve ekran da bir çizgi cok hafif bir çizgi git gel oluyor.

Dalgalanma gibi bir şey.

Anladım, tearing'den bahsediyorsunuz.
Olası çözümler FPS sabitleme veya V-Sync açmak olabilir. Bunları deneyin bir de ekran kartını yazabilir misin?

Anladım, Tearing'den bahsediyorsunuz.
Olası çözümler FPS sabitleme veya v-sync açmak olabilir. Bunları deneyin bir de ekran kartını yazabilir misin?

RX 560 ekran kartı ekran kartını geçen hafta aldım önceki ekran kartımıda dönüştürücü ile kullanıyordum fakat bu sorun yoktu zaten önceki kart bayağı eski bir kartı belki monitör çözünürlüğü destekliyordu şimdiki kart ona göre bay güçlü bir kart olduğu için monitör desteklemeyebilir. FPS sabitlemeyi falan denedim ama sorun hala aynı ne yapacağımı da bilemiyorum çözünürlük artırınca sıkıntı büyük çare yeni monitör gibi DDU ile tüm driverları silip tekrarmı yüklesem bilemedim.
D.

Olası çözümler FPS sabitleme veya v-sync açmak olabilir. Bunları deneyin bir de ekran kartını yazabilir misin?

Dediniz şey (tearing) yırtılma değil mi bir yırtılma sorunum yok.

Monitör aygıt yöneticisinde gnp monitör olarak gözüküyor acaba monitöru falan mı görmedi.

Geri
Yukarı