Ekranın Renk Renk Olması ve PC'nin Donması

Ceyhun26

Hectopat
Daha fazla  
IMG_3096.JPG

Bu sorunu 1 aydır yaşıyorum bazen hiç olmuyor, genellikle Skype'ta görüşme yaparken veya Photoshop'ta oluyor. Nedeni bana ekran kartı gibi geldi bana sizler ne diyorsunuz bu sorun neden oluyor? Driverı güncelledim değişen bir şey yok. Teşekkürler.

• AMD Ryzen 5 1600
  • MSI B350 PC MATE
  • CORSAIR Vengeance LPX Red 16 GB DDR4 3200 MHz RAM
  • ASUS STRIX GTX 750Ti
  • SEASONIC S12 II 620W 80+Bronze PSU
  • CORSAIR Spec Alpha Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının grafik işlemcisinden kaynaklanan bir arıza. Windows 10 x64 güncel temiz kurulum denediyseniz kartın garantisi varsa garantiye verin.

Ekran kartının grafik işlemcisinden kaynaklanan bir arıza. Windows 10 x64 güncel temiz kurulum denediyseniz kartın garantisi varsa garantiye verin.
Windows 10 kurulunca düzeleceğini sanmıyorum donanımsal bir arıza gibi. Ekran kartını servise versem ne yaparlar ki tamir nasıl edecekler?

Windows 10 kurulunca düzeleceğini sanmıyorum donanımsal bir arıza gibi. Ekran kartını servise versem ne yaparlar ki tamir nasıl edecekler?
Zaten sorun donanımsal fakat ufak bir ihtimal de olsa sürücüden kaynaklı mavi ekransız bir kitlenme olabiliyor. Sorun grafik kartının grafik işlemcisinde olduğu için tamir edip göndermek teknik servisin yapacağı son işlemdir. Kart ellerinde varsa aynısı veya benzeri güçte bir kart gönderirler. Para iadesi yapılma ihtimali de var. Aldığınız firma veya distribütör firma ile görüşün. Vakit kazanmak için kartı garanti belgesinde belirtilen distribütör firmaya gönderin.

Zaten sorun donanımsal fakat ufak bir ihtimal de olsa sürücüden kaynaklı mavi ekransız bir kitlenme olabiliyor. Sorun grafik kartının grafik işlemcisinde olduğu için tamir edip göndermek teknik servisin yapacağı son işlemdir. Kart ellerinde varsa aynısı veya benzeri güçte bir kart gönderirler. Para iadesi yapılma ihtimali de var. Aldığınız firma veya distribütör firma ile görüşün. Vakit kazanmak için kartı garanti belgesinde belirtilen distribütör firmaya gönderin.
Zamanla bu renk renk olma artar diye düşünüyorum vakit kaybetmeden gönderelim o zaman garantisi bittiğinde tümden bozulursa kalırız ortada.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı