Çözüldü Ekranın üst kısmında enine oluşan anlık siyahlık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M. Onur NAR

Hectopat
Herkese merhabalar. Ekranda anlık ekranın üst kısmında enine siyahlık oluşup gidiyor. Acaba sebebini bilen var mı? Ya da bu sorunla karşılaşmış ve çözümünü bulmuş biri var mı?
Ekran kartım Palit GTX 1660 Super. Testlerde sorun görmedim. Oyun performansı da iyi gibi diyebilirim. Ancak ekranda oluşan anlık siyahlık sinirimi bozuyor. Neden kaynaklanıyor çözemedim.

Çözüm
Merhaba. Sizinle aynı sorunu yaşıyorum. Nasıl çözdünüz? Siyah bir şey geliyor saliselik monitörün üst kısmında gidiyor. DDU denedim, olmadı.
Hocam forumda araştırırken başka bir arkadaşın dediği çözümü görmüştüm ve uygulamıştım. NVIDIA ayarlarından güç seçenekleri kısmı mıydı tam hatırlamıyorum hocam yanlış hatırlamıyorsam oradan maksimumu seçmiştim ve şimdilik çok şükür bu sorunla karşılaşmadım umarım bir daha da karşılaşmam. Hocam foruma göz kırpma sorunu diye yazın bu dediğime benzer çözüm önerisi karşınıza çıkacaktır. Sanırım daha farklı çözüm önerileri de var hocam forumda. NVDIA sürücü güncelleme gibi çözüm önerileri de var sanırım. Umarım çözersiniz sorununuzu.
Fotoğrafın bir görselini atma imkanınız var mıdır? İsterseniz ekranı kayda alın, sorun olduğu sırada videoda sorun yok ise monitör veya kablo kaynaklı olabilir.

Fotoğrafın bir görselini atma imkanınız var mıdır? İsterseniz ekranı kayda alın, sorun olduğu sırada videoda sorun yok ise monitör veya kablo kaynaklı olabilir.
Hocam çok anlık oluyor yani milisaniye diyebilirim. Forumda aynı sorunu yaşayanlara rastladım ve bir çözüm gördüm. Umarım çözüm işe yarar. Ekran kartının yazılımsal olduğunu yani sürümünden kaynaklı sorun olduğunu okudum. Monitör değiştirdim aynı sorun tekrar olmuştu hocam. Bu sebepten ekran kartını da yeniledim değişiklik istedim ve aynı sorunla oyunda karşılaşınca insan üzülüyor.

Sürücü kaynaklı diyorsanız sürücüyü değiştirmeden önce DDU ile kaldırmanızı tavsiye ederim.

Sürücü kaynaklı diyorsanız sürücüyü değiştirmeden önce DDU ile kaldırmanızı tavsiye ederim.
Hocam DDU kullananlarda forumda görmüştüm sorun yaşayanlar olmuş. Acaba aygıt yöneticisinden nvidia yı kaldırıp sürücülerini silsem DDU kullanmadan olur mu? Yani sorun çıkar mı hocam

Eski sürücüden kalıntı olabilir öyle yaparsanız. Bence ilk olarak kuracağınız sürücüyü indirin, sonrasında güvenli modda sisteme giriş yapın. O şekilde DDU ile sürücüleri silin, yeni sürücüyü kurun. Bu şekilde sorun yaşama riskiniz oldukça düşük olur.

Eski sürücüden kalıntı olabilir öyle yaparsanız. Bence ilk olarak kuracağınız sürücüyü indirin, sonrasında güvenli modda sisteme giriş yapın. O şekilde DDU ile sürücüleri silin, yeni sürücüyü kurun. Bu şekilde sorun yaşama riskiniz oldukça düşük olur.
Tamam hocam teşekkür ederim. DDU kullanmaktan korkuyorum da o yüzden sorayım demiştim.
Güvenli modda giriş yapınca bir sorun olursa eski haline mi geliyor hocam? Çok bilgi sahibi değilim de bu konularda
Ayrıca yaşadığım sorunla ilgili forumda aynı sorunu yaşayan arkadaşların sorunu göstermek için kullandığı video gördüm de isterseniz youtube linki ekleyebilirim hocam.

Yok, eski haline geliyor diyemem. Ama güvenli modda DDU ile çakışabilecek bir şey olma ihtimali daha da düşüyor.
Ayrıca yaşadığım sorunla ilgili forumda aynı sorunu yaşayan arkadaşların sorunu göstermek için kullandığı video gördüm de isterseniz YouTube linki ekleyebilirim hocam.
Olabilir.

Yok, eski haline geliyor diyemem. Ama güvenli modda DDU ile çakışabilecek bir şey olma ihtimali daha da düşüyor.

Olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekranın üst kısmında anlık göz kırpma gibi siyahlık sorunu bu şekilde oluyor hocam. Arada oluyor oyunda da böyle bir sorun oldu gördüm.
Nvidia son sürüme güncelleyince ekran kartını chromda da olmuştu ancak eski sürüme dönmüştüm chromda karşılaşmadım ancak oyunda karşılaştım. Şuan bu sürümde deniyorum çözüm öneren arkadaşın dediğini eğer olmazsa bir sürüm daha önceki sürüme döneceğim.

Geri
Yukarı