Eksenbilgisayar'dan PC toplanır mı?

ElementZ

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Aşcı Chef
Yakın zamanda Eksen Bilgisayardan sistem topladım ve siparişe verdim. Dolar kuru kampanyasıyla 500 TL civarı kar ettim. Ancak daha eski senelerden açılan konu ve mesajları incelediğimde başıma kaynar sular döküldü. Kimisi stokta olmayan malı sattıklarından bahsetmiş, kimisi bozuk mal sattıklarından bahsetmiş, kimisi ise Müşteri Hizmetlerinin duyarsız ve anlayışsız olduğundan bahsetmiş. Bunları okuduktan sonra acaba siparişimi iptal etsem mi diye düşünür oldum. Yakın zamanda Eksen'den parça veya PC alan varsa bu konu hakkındaki düşüncelerini paylaşabilir mi?

Evet, Eksen'in huyudur stokta olmayan ürünleri satması. Garanti konusunda bir sorun yaşamadım ben. Ürünü almadan önce telefonla arayıp stok kontrolü yapınız. Exa'yı al Eksen'i vur. İkisi de aynı sorumsuzluğa sahip diyebilirim.

Eksen'den yaklaşık 10 gün kadar önce SilverStone Thundra TD-02 Lite Sıvı Soğutma aldım. Sorunsuz elime geçti. Siteden alış-veriş yaparken alış-veriş yapacaklara öneri, eğer alıcağınız ürünün sayfasında hızlı gönderi falan gibi bişey yazıyorsa kendi stoklarında mevcut hemen gönderiye hazır anlamında oluyor, eğer böyle bir ibare yoksa alacağın üründe siparişinden sonra onlarda senin ürününü yetkili distribütöründen tedarik edip daha sonra sana yolluyorlar ama şöyle bir güzelliği var gerçekten fiyatları uygundu. Mesela bahsettiğim gibi Thundra sıvı soğutmamın yetkili distribütörü Akortek Bilişim olmasına rağmen onların sitesinde yazan fiyattan daha ucuza önce onlardan temin edip sonra sattılar. Nerdeyse Akortek Bilişime geliş fiyatına almışım gibi oldu.

Evet 4 ürünümde hızlı gönderi var, 2 ürünümde normal gönderi var. Telefon açtım yaklaşık 1 saat sonra bana tekrar döneceklerini söylediler. Fiyat olarak ucuz ben de bunun için tercih etmiştim. Bakalım sitede belirttikleri gibi 2 günde kargoya veriyorlar mı? Yoksa belirsiz sebeblerden oyalıyorlar mı?

Evet 4 ürünümde hızlı gönderi var, 2 ürünümde normal gönderi var. Telefon açtım yaklaşık 1 saat sonra bana tekrar döneceklerini söylediler. Fiyat olarak ucuz ben de bunun için tercih etmiştim. Bakalım sitede belirttikleri gibi 2 günde kargoya veriyorlar mı? Yoksa belirsiz sebeblerden oyalıyorlar mı?
Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hızlı gönderilerin hemen bu akşam ellerinde olduğu için günü kapatırken saat 18:00 civarlarında kargoya verilir şayet sen özellikle belirtirsen diğer normal gönderilerinide temin ettikten sonra hepsini aynı gün toplu şekilde de verebilirler. ben daha 10 gün önce alış-veriş yaptım, benimkisi normal gönderiydi 1 gün sürdü temin etmeleri sonraki gün kargoya verdiler ertesi günde elime geçti. Kimse oyalama yada başka bir problem çıkartmadı.

İçime soğuk su serptin. Umarım bir sorun yaşamam.
İnşallah bir sorun yaşamazsınız. Siz en azından arayıp sormuşsunuz ben onu bile yapmadan direk sipariş verdim ona rağmen temin edilmesi kargoda geçen süre ve elime geçmesi 2 gün sürdü 3. gün içerisinde dağıtıma çıktı teslim aldım. :)

Ben normal gönderi olan RX460 almıştım. 2. gün elime ulaştı. Sitede tedarik aşamasındadır yazıyordu aradım çoktan kargoya verdiklerini söyledi ürün elimde ama hala sitede tedarik aşamasında yazıyor mesela siteye de pek takılmayın.

İki buçuk
saat bekledim dönmediler sonra telefon açtım. İşlemcinin pazartesi günü geleceğini, tüm parçalarında pazartesi günü kargolanacağını söylediler.

Ben de yakın zamanda sipariş vermeyi düşünüyorum. Montaj, test ve kargo durumları nasıl? Boş ürün kutularını da gönderiyorlar mı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı