Eksik dll dosyalı bilgisayarda .bat komutu ile oyunu açma

omrayz

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben iş yerindeki bilgisayarda nöbetlerde saatlerce boş boş oturduğum için LOL oynamak için uzun bir çaba sarf ettim ve oyun açılırken ilk eksik dll dosyası hatası verdi. Baktım ki Directx hatasıymış bu yani Directx yüklemeniz gerekiyor. Ama maalesef bilgisayar iş yeri bilgisayarı olduğu için yönetici parola ve ID'si olmadan hiçbir şekilde yükleme yapamıyorsun ve eksik dll dosyasını alıp system32 veya sysWOW64'e atmak mümkün olmuyor. Çünkü onda da yine yönetici parola ve ID'si istiyor. E hal böyle olunca oyunun dll'yi görmesi için uzun araştırmalar sonucunda bir video buldum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda ki çocuk eksik dll'yi bir klasöre koyup sonrasında not defterinden oyunun exe dosyasının açılırken hangi yolu izlemesi gerektiğini gösteren komut yazıp .bat uzantısına çevirip oyunu açıyor ve dll hatası kayboluyor. Ben de bunu birebir uyguladım ama bu sefer o eksik ....dll hatası gitti onun yerine klasik LOLün verdiği 0xc700000b hatası geldi. O da 1 dll değil 50 dll dosyasını içeren bir hata. O dll dosyalarını Download ettim ama bu sefer aynı şekilde dll'leri klasöre koyup .bat komutu ile açtığımda bu ikinci olan aynı hata devam ediyor. Ne yaptıysam beceremedim hata devam etti. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Çünkü tam anlamıyla çıkmaza girdim ve yapamazsam Portable Harddiske Win kurup BIOS'tan ayarları yapıp oradan oynucam ve bu da baya zahmetli ve riskli olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı