Eksik driverlar nasıl bulunur?

Sürücü sorunları sıklıkla mavi ekrana sebep olur ya da o cihaz vadettiği ne ise onu yerine getiremez, çalışmaz, devreden çıkar vs. programların açılmamasının pek çok sebebi olabilir.

Hayır son zamanlarda mavi ekran yaşamadım. Sadece 1 kez olmuştu. GTA 5 yüklemiştim hem GTA 5 hem PUBG aynı anda açmıştım sanırım o yüzden oldu :D. Onun dışında olmadı zaten.

Hayır son zamanlarda mavi ekran yaşamadım. Sadece 1 kez olmuştu. GTA 5 yüklemiştim hem GTA 5 hem PUBG aynı anda açmıştım sanırım o yüzden oldu :D. Onun dışında olmadı zaten.

Forumda onun incelemesini yapan arkadaşlar mevcut. Gerekli bilgileri iletip yeni bir konu açarsanız sebebinin ne olduğunu söyleyebilirler. Bu konu özelinde devam etmek gerekirse, sürücü güncelleme için ortaya karışık şeklinde olan programları pek kullanmamak lazım.

Driver Booster'ın gösterdiği sürücüleri güncellemek istiyorsun sanırım. Öncelikle Driver Booster'ı sil.

Buradan Windows 10 64-bit başlığı altından AMD Chipset Drivers yazanı indir ve kur. Kurulum esnasında tüm seçenekler tikli olsun ve kurduktan sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Gösterilen ses sürücüsü için de ekran kartı sürücünü güncellemelisin. Ekran kartı sürücüsü zaten yüklüdür diye varsayıyorum, güncellersin Radeon yazılımı üzerinden.

Driver Booster'ın gösterdiği sürücüleri güncellemek istiyorsun sanırım. Öncelikle Driver Booster'ı sil.

Buradan Windows 10 64-Bit başlığı altından AMD chipset drivers yazanı indir ve kur. Kurulum esnasında tüm seçenekler tikli olsun ve kurduktan sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Gösterilen ses sürücüsü için de ekran kartı sürücünü güncellemelisin. Ekran kartı sürücüsü zaten yüklüdür diye varsayıyorum, güncellersin Radeon yazılımı üzerinden.

Ekran kartı sürücüsü hariç tüm sürücüler bu verdiğiniz linkte mi yani?

Kurulum esnasında tüm seçenekler tikli olsun ve kurduktan sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Bu ekran geldi fakat ınstall'a basılmıyor. Daha doğrusu hiçbir şeye basılmıyor. Tıklıyorum fakat hiçbir şey olmuyor.

1617317084316.png

Düzenleme: Kapatma ve alta atma tuşları bile kullanılmıyor.

Sistem yanıt vermiyor anladığım kadarıyla. Laptopunun bileşenleri eski olduğu için mümkün şeyler. Kurulum başarıyla açılabiliyor, daha sonra tekrar dene install tuşuna basarsın.

Sistem yanıt vermiyor anladığım kadarıyla. Laptopunun bileşenleri eski olduğu için mümkün şeyler. Kurulum başarıyla açılabiliyor, daha sonra tekrar dene install tuşuna basarsın.

Alt+F4 yapıp tekrar denedim. Install tuşuna basabildim sonunda. Sürücüler şu anda kuruluyor.

Düzenleme: Kurulum bitti ve bilgisayarımı yeniden başlattım. Şimdi yapmam gereken bir şey var mı? @KITT

Son düzenleme:
AMD High Definition Audio için de ekran kartı sürücünü güncellemelisin.

Ayrıca Visual C++ olan görseli yeni gördüm. Onları internetten aratarak kendi sitelerinden indirebilirsin. Visual C++'yi Microsoft'tan indireceksin mesela.

AMD High Definition Audio için de ekran kartı sürücünü güncellemelisin.

Ayrıca Visual C++ olan görseli yeni gördüm. Onları internetten aratarak kendi sitelerinden indirebilirsin. Visual C++'yi Microsoft'tan indireceksin mesela.

Anladım teşekkürler yardımın için :)

Yeni konular

Geri
Yukarı