C# Eksik olan Türkçe karakterleri ekleme

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Log dosyamda Türkçe karakterler görünmüyor. ChatGPT'yi kullanarak bu problemi çözdüm ama tüm log dosyasını bu bota atamam. Ayrıca API erişimimin süresi doldu. Yani API de kullanamam. Hem güvenlik açısından da doğru gelmiyor. Tüm logu neden şirkete vereyim? Gizlilik politikasına göre şirket, bu içerikleri takip edebiliyor.

C# ile "?" ile görünen Türkçe karakterleri nasıl düzeltirim? Örneğin:

T? Rk? E -> Türkçe

Bu konu size yadımcı olabilir.

C#:
string turkishCharacters = "şğüçöıİ";
Console.WriteLine(turkishCharacters);
string turkishText = "Türkçe karakterler: şğüçöıİ";
byte[] encodedBytes = Encoding.UTF8.GetBytes(turkishText);
string encodedText = Encoding.UTF8.GetString(encodedBytes);
Console.WriteLine(encodedText);

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu size yardımcı olabilir.

Yardımcı olamadı. Çünkü belgenin içinde de "?" olarak gözüküyor. Ben belgeyi uygulamaya yükleyip tarayıp bu hataları çözmek istiyorum. Sanırım yapay zeka gerekiyor ama başka yolu olup olmadığını arıyorum. Veritabanı bile olabilir.

Tanınmayan karakterleri algılayabildiği için oraya atmış arkadaş. Tüm log dosyasını da veremeyeceği için nasıl algılanabileceğini sizlere danışıyor.

Bence aslında ChatGPT ne olduğunu anlamıyor. Sadece tahmin ediyor gibi hissediyorum.

Tanınmayan karakterleri algılayabildiği için oraya atmış arkadaş. Tüm log dosyasını da veremeyeceği için nasıl algılanabileceğini sizlere danışıyor.

Bence aslında ChatGPT ne olduğunu anlamıyor. Sadece tahmin ediyor gibi hissediyorum.
ChatGPT'nin devasa bir veritabanı var. Onları inceleyerek en yakın tahmini yapıyor ama gayet başarılı. Birçok örnek denedim hepsini düzgün çevirdi. Tabii güvenilir değil, çünkü bu durum tüm log dosyasını firmaya vermek demek. Yani kullanıcılar için belirlediğimiz gizlilik politikasına aykırı.

Yeni konular

Geri
Yukarı