Eksik sürücüler nasıl bulunur?

arab.teyyare

Femtopat
Windows 10 1909 eksik driver'ları nereden öğrenebilirim?

(Edit: 1909'da isteğe bağlı kısmı yok. Oradan göremiyorum.)

Son düzenleme:
Windows updates kısmından isteğe bağlı güncellemelere, oradan da sürücü güncellemelerine girerek öğrenebilirsiniz.

Hocam ben Windows 10 1909 kuracağım. Onda isteğe bağlı kısmı yokmuş. O yüzden soruyorum zaten. :D

İsteğe bağlı güncellemeler kısmının olmadığını sanmıyorum. Eğer güncellemeler isteğe bağlı değil ise zaten direkt Windows Update üzerinden güncellemeleri denetlediğinizde yüklenir.

İsteğe bağlı güncellemeler kısmının olmadığını sanmıyorum. Eğer güncellemeler isteğe bağlı değil ise zaten direkt Windows Update üzerinden güncellemeleri denetlediğinizde yüklenir.
O zaman en iyisi ben bir sanal makineden kontrol etsem daha iyi olacak.

Bir sorum daha olacak. Benim PC 21H1'de çok yavaş. Kasma, donma ortadan kalksın diye 1909 kurmak istiyorum.
Sizce doğru mu yapıyorum.

Bir sorum daha olacak. Benim PC 21H1'de çok yavaş. Kasma, donma ortadan kalksın diye 1909 kurmak istiyorum.
Sizce doğru mu yapıyorum.

1909, 21H1'e göre daha performanslı olmalı. Ama kasma ve donma sorunun çözecek kadar performanslı olduğunu sanmıyorum.

Windows 10 1909 eksik driver'ları nereden öğrenebilirim?
Aslında bu çok basit.

Yanlış hatırlamıyorsam; 2000/2002 yıllarında 98/2000/Me/XP/Win7 Windows sürümlerinde sık karşılaştığım sorunlardan birisiydi. (Bunu sana niye anlattıysam...)
  1. Aygıt yöneticisini açın
  2. Tanımlanmayan donanım üzerinde sağ tuş "özellikler" sekmesini kullanın.
  3. Yukarda bulunan menü sekmesinden "Ayrıntılar"a geçin.
  4. Özellik bölümünden "Donanım kimlikleri" sekmesini seçin.
  5. Donanım kimlik bölümünde görünen ID 'lerden herhangi birisini üzerine gelin sağ tuş kopyala seçeneğini kullanın.
  6. DevID.info – free driver search and update utility bu siteye girin.
  7. Arama bölümüne kopyaladığınız kimliği yapıştırın. (Bulunmazsa diğer ID'yi kopyalayın)
  8. Örnek ID (Benim ekran kartı donanımına ait) "PCI\VEN_1002&DEV_699F&SUBSYS_8A901462"
Sisteminize uyumlu olan sürücüyü bu şekilde indirin;

Bu sadece size basit bir örnekti. Sizde daha eski sürümler bulunabilir. 95/98/2000 v.s v.s

İyi çalışmalar 👊

Dosya Ekleri

• screenshot-devid.info-2021.10.12-12_50_39.png
    screenshot-devid.info-2021.10.12-12_50_39.png
    209,8 KB · Görüntüleme: 47

Yeni konular

Geri
Yukarı