Eksik Windows dosyalarını tamamlama

Burak Ekiz

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Ben 480GB'lık yeni bir SSD aldım sonra 1TB'lık harddiskten Windows'u klonlayıp SSD'ye atmaya karar verdim klonlama %60-70 seviyelerine tam gelmiştiki elektrikler gitti. Ve tekrar elektrikler geldiğine bilgisayarı açtım ancak Windows logosunun altında "Otomatik onarım hazırlanıyor" diye bir yazı çıktı daha sonra kendi kendine dosyaları kontrol etmeye başladı ama Windows'u açamadı sonra sorun giderme sayfası açıldı burada neredeyse tüm yöntemleri denedim ancak bir türlü halledemedim.
Soruya gelecek olursak Boot veya BIOS menüsünden HDD veya SSD'yi sıfırlayıp içerisine tekrar Windows'u yükleme şansım var mıdır elimde daha önceden bilgisayarımdan almış olduğum Windows ISO dosyasının kopyası bulunuyor. Ya da başka bir yöntemi var mıdır şimdiden cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Ben 480GB'lık yeni bir SSD aldım sonra 1TB'lık harddiskten Windows'u klonlayıp SSD'ye atmaya karar verdim klonlama %60-70 seviyelerine tam gelmiştiki elektrikler gitti. Ve tekrar elektrikler geldiğine bilgisayarı açtım ancak Windows logosunun altında "otomatik onarım hazırlanıyor" diye bir yazı çıktı daha sonra kendi kendine dosyaları kontrol etmeye başladı ama Windows'u açamadı sonra sorun giderme sayfası açıldı burada neredeyse tüm yöntemleri denedim ancak bir türlü halledemedim.
Soruya gelecek olursak Boot veya BIOS menüsünden HDD veya SSD'yi sıfırlayıp içerisine tekrar Windows'u yükleme şansım var mıdır elimde daha önceden bilgisayarımdan almış olduğum Windows ISO dosyasının kopyası bulunuyor. Ya da başka bir yöntemi var mıdır şimdiden cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu giriniz. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatınız.

Bu işe yaramaz ise buna bakın: DISM Aracıyla Windows 10 Onarma Rehberi - Technopat

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu giriniz. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatınız.

Bu işe yaramaz ise buna bakın: DISM Aracıyla Windows 10 Onarma Rehberi - Technopat
evet işe yaradı teşekkürler
Peki boot menüden önceliği ssd'ye versem bendeki windows iso dosyasın ona kurup windowsu açarsam aynı oturumu kullanabilirmiyim. ve harddiskdeki veriler aynı kalırmı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı