Ekstra 4 pin CPU girişine ne takılır?

cruoizei

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Infrastructure Operations Manager
Yeni aldığım anakart Asus Crosshair 6 Hero, daha önceden elimde bulunan High Power 750W 80+ Bronze güç kaynağı ile tam uyumlu değil. Anakartta 4+4 pin ve 4 pinlik güç girişi mevcut. Ancak güç kaynağında sadece standart olan 4+4 pinlik bir çıkış mevcut. Şu an hali hazırda sadece 4+4 pinlik çıkış ile çalışıyor. Ancak OC işlemlerinde vs. sorun yaratıyor. Bu güç kaynağı yarı modüler olduğu için diğer beslemelerinden faydalanıp, anakartın 4 pinlik diğer girişini de besleyebilir miyiz? Bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

Edit:
Biraz araştırma yaptım. Bu tip yeni nesil, hız aşırtmaya elverişli anakartların neredeyse hepsi ekstradan güç istiyor. Sorunumu şu şekilde çözdüm; PSU' da ki mevcut bulunan 4+4 pinlik CPU güç çıkışını 8+4 pin olarak çoğaltabilen bir modifikasyon yaptım. Bunun için hazır satılan kablolar var veya modifiye edebilen sitelerde mevcut. Bu kablo ile sorunumu çözdüm. Artık gönül rahatlığı ile hız aşırtma yapabiliyorum

Son düzenleme:
Dört pinden sekiz pine çevrilen güçte bir kayıp yaşanmıyor mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…