Ekstra 4 pin CPU girişine ne takılır?

cruoizei

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Infrastructure Operations Manager
Yeni aldığım anakart Asus Crosshair 6 Hero, daha önceden elimde bulunan High Power 750W 80+ Bronze güç kaynağı ile tam uyumlu değil. Anakartta 4+4 pin ve 4 pinlik güç girişi mevcut. Ancak güç kaynağında sadece standart olan 4+4 pinlik bir çıkış mevcut. Şu an hali hazırda sadece 4+4 pinlik çıkış ile çalışıyor. Ancak OC işlemlerinde vs. sorun yaratıyor. Bu güç kaynağı yarı modüler olduğu için diğer beslemelerinden faydalanıp, anakartın 4 pinlik diğer girişini de besleyebilir miyiz? Bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

Edit:
Biraz araştırma yaptım. Bu tip yeni nesil, hız aşırtmaya elverişli anakartların neredeyse hepsi ekstradan güç istiyor. Sorunumu şu şekilde çözdüm; PSU' da ki mevcut bulunan 4+4 pinlik CPU güç çıkışını 8+4 pin olarak çoğaltabilen bir modifikasyon yaptım. Bunun için hazır satılan kablolar var veya modifiye edebilen sitelerde mevcut. Bu kablo ile sorunumu çözdüm. Artık gönül rahatlığı ile hız aşırtma yapabiliyorum :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı