Ekstra olan fan nereye takılmalı?

Bana kalırsa üsttekini çıkarıp öne takın. 2 fan hava akışını daha iyi arttırır. Arka fan ise çıkış görevi görür. 2 adet fanın dışarı hava üflemesi saçma gibi. Önde 2 fan olsaydı arkaya da 2 tane koyman mantıklı olurdu. Sonuç olarak 2 ön 1 arka yapmanı tavsiye ederim.

sss.jpg
Evet bende başta öyle düşünüyordum ama ön tarafta bir tanesi için boşluk var diğerini takarsam önü kapalı kalacak gibi yine de işe yararmı?

İllaki işe yarar ancak alttaki kadar hava akışı yaratmaz. O zaman ısınan havanın çabuk tahliyesi için arka 2 tane fanı çıkış olarak kullanın. Isınan hava yükselir dolayısıyla iş görecektir elbet.

İsterseniz oyunlarda ısı değerlerine bakın. Birde filtreyi söktükten sonra bakın. Eğer çok bir fark yoksa filtrenin kalması toz açısından iyi olur. Yinede siz bilirsiniz.

Çok teşekkür ederim fakat elimi çıkışın üstüne tuttuğumda aşırı bir sıcaklık fark ediyorum fakat herhangi bir üfleme hissedemiyorum o yüzden çıkarmayı düşünüyordum. Yine de sizin dediğinizi bir yapayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı