Ekstra RAM Aldıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

emresoyak

Hectopat
Geil Evo CL16 3000 MHz RAM'im var aynı modelden bir tane daha almayı düşünüyorum. Taktıktan sonra yapmam gereken bir şey var mı?

Anakartın 3000mhz ram için kaç tane slotu var önemli. Eğer boş slot kümen var ise taktıktan sonra yapman gereken hiç bir işlem yok

Öncelikli olarak BIOS'u sıfırlayın, ardından RAM'i takıp her iki RAM'in MHZ değerlerini artırabilirsiniz.

Öncelikli olarak BIOS'u sıfırlayın, ardından RAM'i takıp her iki RAM'in MHZ değerlerini artırabilirsiniz.
Aynı ram modelini alacağını söylüyor arkadaş. Zaten otomatikman 3000mhz değeri olur fazlası eksiği olmaz oldurulamaz. İyi akşamlar

Ramler 2333 MHZ de çalışıyor ilk takıldığında. Fakat ilki 3000 MHZ'ye aldıktan sonra 2.yi takınca o da 3000 MHZ'de çalışırsa bilemem. Benimkisi garantici bir davranış. Yine de BIOS'a girip kontrol edersin @emresoyak

Evet garantici bir davranış hocam haklısınız ben bunu hiç yaşamadığım için çevremde de rastlamadığım için belirtmedim. Bios dan nasıl hız değerini yükselteceğine dair bir konu var mı ? Var ise paylaşalım lütfen hem kendi adıma öğrenmiş olup hem arkadaşın adına yardımcı olmuş oluruz

Buyrun
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…