Ekstra RAM takmak

Bende Dual Channel Corsair Vengeance RAM'ler var 1 ay evvel ofis sistemi aldım mavi ekran yemiştim kaynağı bu mudur acaba? Kit değil.

Ben Corsair Vengeance LPX CL16 2400Mhz ile Crucial Ballistix CL16 2666Mhz RAM'i 3200Mhz'e overclocklayıp sorunsuz kullanmıştım. İşin garip yanı şu anda kullandığım dual kit olan Corsair RGB Pro 3200Mhz'lerle aynı performans değerlerini sunmuştu herhangi bir hata vb. vermeden.

Uyumsuzluk ihtimal dahilinde ama arıza olma ihtimalini de gözardı etmemek lazım. Minidump dosyasını paylaşarak bir konu açarsan daha iyi yardımcı olunur.

Bende Dual Channel Corsair Vengeance RAM'ler var 1 ay evvel ofis sistemi aldım mavi ekran yemiştim kaynağı bu mudur acaba?
Şimdi şöyle soyleyim kit ramler tabiki daha sağlıklıdır fakat genel olarak iki farklı markada dual channel olarak harika bir uyumda calisir.Mavi ekran hatasi başka sorunlardan kaynaklanıyor olabilir.Genelde eğer uymazlarsa oyunlarda droplar yaşarsınız. O sebeple ben dual channel kullanmayacak tüm arkadaşlara Msı marka anakart öneririm sebebi şu dual olayını farklı markalarla ramler ile sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Ben Corsair Vengeance LPX CL16 2400MHz ile Crucial Ballistix CL16 2666MHz RAM'i 3200MHz'e overclocklayıp sorunsuz kullanmıştım. İşin garip yanı şu anda kullandığım Dual kit olan Corsair RGB Pro 3200MHz'lerle aynı performans değerlerini sunmuştu herhangi bir hata vb. vermeden.

Uyumsuzluk ihtimal dahilinde ama arıza olma ihtimalini de gözardı etmemek lazım. Minidump dosyasını paylaşarak bir konu açarsan daha iyi yardımcı olunur.

Garanti bir şeyler yapar mı buna sistem İtopya'dan alındı.

Geri
Yukarı