El Capitan Açılışta VoodooPS2 Kernel Panic Hatası

AmanTanrım121

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. En son sistemde input gain ayarını değiştirmek için VoodooHDA.kext de düzenleme yaptım. Şuan sisteme ulaşamıyorum, PS2 hatası veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot ekranı çıktığında -s komutu ile açılışı yapın
Terminal ile
- mount -uw /
komutunu girip Enter'a basın
- rm -rf /System/Library/Extensions/VoodooHDA.kext
-reboot komutu ile restart edin
-sistemi -f ile açın.

-s komutu ile çalışmıyor yine PS2 hatasında kalıyor. Bir program yardımıyla windows üzerinden HDD'den VoodooHDA'yı sildim fakat yine aynı uyarı devam ediyor.

İsim verdiğiniz Mac diskin üzerine gelip boşluk tuşuna basınız, güvenli modda açmayı deneyin bakalım. Ya da boot kısmına -f ile -x yazarak başlatın.

Siz Extensions bölümünde ki kext düzenlendiniz yoksa EFI kısmındakini mı? EFI bölümünde de aynı kext var olduğunu belirteyim. Ayrıca elinizde USB kurulumu var ise sistemi onunla açmayı deneyiniz. Bunlarda işe yaramaz ise Recovery bölümünü çalıştırın belki düzenleme yapar.

Efı değil S/L/E altındaki dosyayı sildim. USB ile açmayı deneyeceğim sonuçları aktarırım

Yine aynı hatayı alıyorum. -f -s -x komutuyla işe yaramadı usb kullanınca aynı hatayı veriyor. Sistem dual boot.

Dosya Ekleri

• IMG-20160331-WA0034.jpg
    IMG-20160331-WA0034.jpg
    131,3 KB · Görüntüleme: 218
Sistemi USB klavye ve fare ile kullanıyorsanız VoodooPS2.kext dosyasını da silin ve tekrar deneyin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı