El Capitan HD 530 3MB olarak görme sorunu

Hydrogen

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Bilgisayarım ASUS X550VX

Özellikler:
  • Intel Core i7 6700HQ
  • 12 GB DDR4 2133 MHz
  • 1 TB HDD
  • Intel HD 530 & NVIDIA GTX 950M

Ekran kartı olarak HD 530'u 3MB olarak görüyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim ? Ayrıca GTX950M'i kullanamaz mıyım El Capitan üzerinde ?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda GTX 950M devreye girecektir. HD Graphics 530 normal kullanımlarda çalışır yani oyunda değilken. 3 MB görmesinin sebebi ise BIOS tarafından kendisine sadece 3 MB bellek alanı tanımlanmasından dolayıdır. Korkmanıza gerek yok.

Oyunlarda GTX 950M devreye girecektir. HD Graphics 530 normal kullanımlarda çalışır yani oyunda değilken. 3 MB görmesinin sebebi ise BIOS tarafından kendisine sadece 3 MB bellek alanı tanımlanmasından dolayıdır. Korkmanıza gerek yok.
Sierra'nın ne olduğunu bildiğinize emin misiniz?

MAC OS Sierra olduğundan eminim. MAC sistemde oyun oynatıyor.
950m kullanılabilir mi bilmiyorum ama okuma yazması olan birisininde anlayacağı gibi daha sisteme tanıtmamış. Yani bırakın oyun oynamayı ne yaparsa yapsın devreye girmez. Ayrıca anladığım kadarıyla 3 mb okuduğu için HD 530 da aktif edilmemiş. Yalan yanlış bilgi vermeyin.

Bu rehberi kullanarak ilk önce HD 530 u aktif et.

Sanırım 950m Mac Os ile uyumlu değil. Sadece HD 530 kullanabilirsiniz.

950m kullanılabilir mi bilmiyorum ama okuma yazması olan birisininde anlayacağı gibi daha sisteme tanıtmamış. Yani bırakın oyun oynamayı ne yaparsa yapsın devreye girmez. Ayrıca anladığım kadarıyla 3 mb okuduğu için HD 530 da aktif edilmemiş. Yalan yanlış bilgi vermeyin.

Bu rehberi kullanarak ilk önce HD 530 u aktif et.

Sanırım 950m Mac Os ile uyumlu değil. Sadece HD 530 kullanabilirsiniz.
El Captain'de tanıtmaya gerek yok diye biliyordum. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı