El Capitan kurduktan sonra yapılması gerekenler nedir?

sapka

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yardımlarınızla El Capitan kurdum sonunda. Ama ilk boot edişimde neler yapmam gerektiğini tam anlamamışım sanırım. :LOL: Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim..

Sistem:
  • Asus Z170-P D3
  • Asus GTX 750 Ti
  • İntel i5 6600

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum sonrası sistemin USB olmadan Boot edilebilmesi için yapılması gerekenler:

mad_at_computer_800_clr_8355-copy-copy-png.83232

Her ne kadar USB / EFI içindeki dosyaları direk olarak kurulum yaptığınız EFI bölüntüsüne kopyaladığınzda çalışıyorsa da, biz Clover Bootloader ile kurulum yapmanızı öneriyoruz. Bunun için;
USB / EFI içindeki Clover bootloader açın ve sisteminize göre ( UEFI yada Legacy ) buna göre kostüm ayarlarını yaptıktan sonra kurulumunu yapın:

UEFI için:

uefi-clover-png.83204

UEFI olmayan Sistemler için (GPT Olarak Formatlanmış HDD için):

non-uefi-png.83205

UEFI Olmayan Sistemler ( Windows Yanına Yapılan Kurulumda MBR Formatlı HDD için):
mbr_clover-png.95956

Ardından USB / EFI içinden sadece size gerekenleri HDD / EFI içine kopyalayın. Kopyalanması gerekenler:
  1. /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ dosya yoluna gidin ve içine Ethernet kextinizi ekleyin.
    ALXEthernet
    AppleIntelE1000
    AtherosE2200Ethernet
    RealtekRTL8111
  2. /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ dosya yoluna gidin ve içine FakeSMC.kext ekleyin.
    FakeSMC.kext
  3. /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ dosya yoluna gidin ve içine NullCPUPowerManagement.kext ekleyin.
    NullCPUPowerManagement.kext
  4. EFI/ CLOVER içindeki Config.plist dosyasını aşağıdakilerden size uygun olan ile değiştirin.
    config.plist-Intel-HD4600-desktop.zip
    config.plist-Standard.zip
    config.plist-GE=Yes-NVIDIA.zip
    config.plist-GE=Yes-ATI.zip
  5. /EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ dosya yoluna gidin ve içinden VBoxHfs-64.efi dosyasını silin ve yerine HFSPlus.efi koyun.
    HFSPlus.efi
  6. (Opsiyonel): /EFI/CLOVER/ACPI/patched/ dosya yoluna gidin ve içine DSDT.aml, SSDT.aml dosyalarını koyun.

Yukarıda yazanları yaptım. Ardından Multibeast ile sürücüleri kurdum. Şimdi boot ederken elma logosunda reset atıyor.

USB'yi takın, USB'yi boot edin açılan önyükleme ekranında Mac Os X kurduğunuz disk bölümünü seçerek açmayı deneyin.
Bu şekilde açılıyor mu?

Clover dosyasını komple kopyalınca oldu. Teşekkür ederim. Şimdi boot'u bozmadan sürücüleri nasıl yüklerim??

Sistem
Asus z170-p d3
Asus GTX 750 Ti
İntel i5 6600

FakeSMC ve ethernet işini hallettim. Bu mac hakkındaya girince ekran kartı Asus Gtx 750 Ti 0 Mb yazıyor. Bir de sesi yapamadım.

Bu arada yardımlarınız ve sabrınız için teşekkür ederim.

Evet yaptım. Yukarıda durum çubuğunda soluk renkte duruyor. Tıkladığım nvidia web driver seçili, ama soluk.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı