El Capitan Still waiting for device

OS X sürümüne uygun Web driver kurulumunu yaptığından emin ol.

Eminim o konuda paylaştığın konudaki dediklerini harfiyen uyguladım bu arada inject edid işaretlemişim kaldırdım nvidia web driver nvda_drv ile açılıyor fakat vram 0mb gözüküyor.Birde etherneti halledemedim RealtekRTL8111 kurdum ethernet bağlı gözüküyor ama internete girmiyor.50 tane soru sordum bu arada kusura bakma :kararsız:

Inject NVIDIA işaretli se bunu iptal edip dene. Ayrıca NVIDIA Single işaretleyip tekrar dene.
Bir üyemiz Web Driver Ek olarak Cuda sürücüsü kurarak sorunun çözdüğünü belirtmiş (GTX 980TI için). Ancak belki sende de işe yarayabilir.
Kext kurulumu yaptıktan sonra rebuild Cache yapmalısın. Bunu "kext Wizard " ile kolaylıkla yapabilirsin.
Download Kext Wizard for Mac
Ethernet tanıyıp tanımadığını kontrol et:
Bu mac hakkında-> Sistem Raporu-> Ethernet içinden tanınıp tanınmadığını kontrol et. AYrıca şu yönergeleri uygula:
Bölüm 2: Network Ayarları
iMessage çalıştırmak için bir diğer düzenlemede network ayarlarıdır. Ayrıca bu ayarlar sisteminizin iCloud,Appstore girmesinide saglayan düzeltmeleri içerir.
  1. İlk olarak sisteminizde, Menü bardan, Apple simgesine tıklayın. Açılan pencereden:
  2. Bu Mac hakkında / Daha fazla bilgi / Sistem raporu tıklayın ve açılan pencereden ethernet seçeneğine gelin.
  3. Açılan pencerede bir çok değer göreceksiniz. ( type, Bus, vendorID, DeviceID gibi) Bu parametreler icinde BSD names kısmına dikkat edin. Bu kısım şöyle olmalı: “en0”, “en1” gibi
network-ayarlari-png.58566

Ethernet kartınız mutlaka “en0” olmalıdır. Ardından gelen wifi pci yada usb ise “en0” ardışık sayılar olarak takip etmelidir. “en1” “en2” gibi.

Network ayarlarını düzeltmek:
  1. Finder kullanarak şu dosya yoluna gidin:

/Library/Preferences/SystemConfiguration/
  2. Açılan klasörde, şu iki dosyayı bulun ve silin:

NetworkInterfaces.plist
    preferences.plist
  3. Şimdi çöp kutusunu boşaltın ve sisteminizi yeniden başlatın. Sıralama otomatik olarak sistem tarafından yapılacaktır, System Preferences/ network (Sistem Tercihleri/Ağ konumu) giderek Ethernet kartını ilk sıraya alınız.

network-ethernet-png.58585
  4. DPCIManager indirin. http://sourceforge.net/projects/dpcimanager/files/
  5. Yapılandırmanın doğruluğunu kontrol edin.

dpcimanager-rapor-png.58587
  6. Eğer ethernet kartınız, hala işaretli değilse, boot.chameleon.org.plist içinde şu komutları koyun:(sadece Chameleon / Chimera için)

Kod:
    <key>EthernetBuiltIn</key>
    <string>Yes</string>
    Çoğunlukla, yukarıdaki işlemler ile Ethernet kartınız doğru bir şekilde tanıtılır. Ancak nadirende olsa, ethernet kartınızı manuel olarak tanıtmanız gerekebilir.
  7. Bunun için DPCI manager içinden, ethernet kartınızın olduğu dizeyi bulun ve en solda ki göz işaretine tıklayın. Açılan pencerede Ethernet kartınzın EFI dizisini göreceksiniz.

ethernet-efi-string-png.58588
  8. Açılan penceredeki anahtar komutu ve diziyi, mouse ile seçin ve org.boot.chameleon.plist içine kopyalayın.
  9. Clover için ise, ‘Config Configurator’ ile Config dosyanızı açın ve Devices Sekmesinde, Properties içine, EFİ String kopyalayın. Ve alt seçeneklerden, ‘inject’ seçin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı