El Capitan "This item is Temporarily unavailable" hatası veriyor

Emyr

Hectopat
Iyi akşamlar, elimde 2007 mid iMac bulunuyor sıfırlamak için recovery kısmından hard diski sıfırladım ama aynı şekilde reinstall OS X seçeneği üzerinden kurmayı deneyince bu hatayı alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Iyi akşamlar, elimde 2007 mid iMac bulunuyor sıfırlamak için recovery kısmından hard diski sıfırladım ama aynı şekilde reinstall OS X seçeneği üzerinden kurmayı deneyince bu hatayı alıyorum.
Yedekte bir bilgisayarınız var mı ve macOS açılıp bu işlemleri yapabilir misiniz? Eğer yapabilirseniz muhtemelen sorununuz çözülecektir. Bir de USB'ye sahip olmanızda fayda var. Neyse, lafı çok uzatmadan direk çözüme geleceğim. İlk olarak Making the installer in Windows | OpenCore Install Guide bu linke girin (buradan EFI gibi yerlere tıklamayın. EFI yapımına da geçmeyin çünkü bu sadece Hackintosh yapmak için) ve buradan "OpenCorePKG" dosyasını indirin ve bundan sonra "Komut İstemi" yani "cmd.exe" programını yönetici olarak çalıştırın ve "cd C:\Users\PC\Downloads\OpenCorePKG" gibi bir dosya konumunu o kısma koyun (ben o yazıyı örnek olarak yaptım bu yüzden bu çalışmayacaktır) ve bundan sonra eğer yok ise "Python" kurun ve buradan sonra "python macrecovery.py -b Mac-FFE5EF870D7BA81A -m 00000000000GQRX00 download" komutunu girip buradan gerekli "Recovery" dosyalarını indirin. Bu süre biraz usun sürecektir. Sadece sabırlı olmanız yeterli.
macrecovery-done.1b0960bc.png

Bu dosyalar indikten sonra bir USB alın (8 GB öneririm) ve "Fat32" olarak biçimlendirip içine "com.apple.recovery.boot" dosyasını kurcalamadan atın. Bunlardan sonra Mac cihazınızı "Alt" tuşuna basılı tutarak açın ve disk seçme ekranından USB'nizi seçip oradan kurulumu yapmayı deneyin. Bir de kurulum için internet gerekiyor onu belirteyim.

Not: Görsel "Making the installer in Windows | OpenCore Install Guide" linkinden alındı"

Son düzenleme:
Yedekte bir bilgisayarınız var mı ve macOS açılıp bu işlemleri yapabilir misiniz? Eğer yapabilirseniz muhtemelen sorununuz çözülecektir. Bir de USB'ye sahip olmanızda fayda var. Neyse, lafı çok uzatmadan direk çözüme geleceğim. İlk olarak Making the installer in Windows | OpenCore Install Guide bu linke girin (buradan EFI gibi yerlere tıklamayın. EFI yapımına da geçmeyin çünkü bu sadece Hackintosh yapmak için) ve buradan "opencorepkg" dosyasını indirin ve bundan sonra "komut istemi" yani "cmd.exe" programını yönetici olarak çalıştırın ve "CD C:\Users\PC\Downloads\OpenCorePKG" gibi bir dosya konumunu o kısma koyun (ben o yazıyı örnek olarak yaptım bu yüzden bu çalışmayacaktır) ve bundan sonra eğer yok ise "Python" kurun ve buradan sonra "Python macrecovery.py -b MAC-FFE5EF870D7Ba81a -m 00000000000GQRX00 download" komutunu girip buradan gerekli "recovery" dosyalarını indirin. Bu süre biraz usun sürecektir. Sadece sabırlı olmanız yeterli.
Eki Görüntüle 1225718

Bu dosyalar indikten sonra bir USB alın (8 GB öneririm) ve "FAT32" olarak biçimlendirip içine "com. Apple. Recovery. Boot" dosyasını kurcalamadan atın. Bunlardan sonra Mac cihazınızı "alt" tuşuna basılı tutarak açın ve disk seçme ekranından USB'nizi seçip oradan kurulumu yapmayı deneyin. Bir de kurulum için internet gerekiyor onu belirteyim.

Not: Görsel "Making the installer in Windows | OpenCore Install Guide" linkinden alındı"

Iyi günler dediğiniz yolu denedim ama com. Apple. Recovery. Boot dosyası tam olarak nerede olması gerekiyor macrecovery klasörü içinde bu dosyalar var sadece.

Dosya Ekleri

• 20211126_120455.jpg
    20211126_120455.jpg
    573 KB · Görüntüleme: 58
Iyi günler dediğiniz yolu denedim ama com. Apple. Recovery. Boot dosyası tam olarak nerede olması gerekiyor macrecovery klasörü içinde bu dosyalar var sadece.
Belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın. Orada olan "RecoveryImage.chunklist ve RecoveryImage.
dmg dosyalarını kopyalayın ve "com.apple.recovery.boot" adlı bir klasör oluşturun ve bu dosyaları içine atın.

Belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın. Orada olan "recoveryımage. Chunklist ve recoveryımage.
Dmg dosyalarını kopyalayın ve "com. Apple. Recovery. Boot" adlı bir klasör oluşturun ve bu dosyaları içine atın.

Dediğiniz gibi yaptım klasör oluşturup attım içine gerekli dosyaları ama gözükmüyor USB.

Dosya Ekleri

• 20211126_141914.jpg
    20211126_141914.jpg
    215,4 KB · Görüntüleme: 53

Yeni konular

Geri
Yukarı