El Capitan Uyku Problemi

DELETEDUSER

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Adıyaman
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Laptop'uma da El Capitan yükledim. Ana sorunları hallettikten sonra ufak tefek bikaç sorun kaldı.
Shut down yapamıyorum. Yani shutdown çalışıyor ama eksik. İşletim sistemi kapanıyor. Sistem halted oluyor ancak PC kapanmıyor. Siyah ekranda bekliyor. Power düğmesine basılı tutarak kapatıyorum.
Aynı şekilde uyku sorunu da var.
Hibernate modu 0 olarak ayarlı. Clover configrator'de Darkwake=0 ve darkwake=8'i denedim ama işe yaramadı. Diğerlerini denemedim ama.
Var mı bir öneriniz?

Config.plist dosyanda "ACPI" seçeneklerinde şunları işaretle:
FixShutdown
FIXS3D
FixSBUS
NewWay_80000000
"Kernel and Kext Patches" içinde AppleRTC işaretli olduğundan emin ol.

Screen Shot 2016-02-08 at 12.01.13.png

Aynı sorundan bende muzdaripim. Bu denilenlerin hepsi seçili. Sistem yeniden başlamıyor. Temiz kurulum yaptıktan sonra hiç bir şey yüklemeden intel hd 4600 son sürüm kextlerini yüklüyorum. Sorun tam burada başlıyor. İntel aktifken böyle oluyor. Sizde inteli bir devre dışı bırak denermisiniz hocam? Bakalım sorunsuz kapanacak mı? @DELETEDUSER

Cihaza bağlı harici HDD vs varsa çıkartıp dene. Ayrıca Config.plist Halt Enabler işaretli ise bunu iptal edip dene yada tam tersi.
Screen Shot 2016-02-08 at 12.41.12.png

Aynı sorundan bende muzdaripim. Bu denilenlerin hepsi seçili. Sistem yeniden başlamıyor. Temiz kurulum yaptıktan sonra hiç bir şey yüklemeden intel hd 4600 son sürüm kextlerini yüklüyorum. Sorun tam burada başlıyor. İntel aktifken böyle oluyor. Sizde inteli bir devre dışı bırak denermisiniz hocam? Bakalım sorunsuz kapanacak mı? @DELETEDUSER
Hocam aslında benim restart sorunum yok. CPU halted fonksiyonu çalışıyor zaten. Ama CPU kapanıyor, USB aygıtları kapanıyor ekran kapanıyor. Sadece power ışığı yanıyor yani PC açık kalıyor. Ama deneyeceğim bunu yine de.
Cihaza bağlı harici HDD vs varsa çıkartıp dene. Ayrıca Config.plist Halt Enabler işaretli ise bunu iptal edip dene yada tam tersi.
Hocam işaretli değildi, işaretledim ama hala shutdown problemi devam ediyor. Aynı şekilde CPU halted'dan sonra ekran kapanıyor ama PC açık. Uyku konusunda da değişen bişey olmadı.

BIOS içinde Wake on LAN seçeneği var mı? Bu seçenek işaretli ise iptal edip dene. Yüklediğin bir kext yada donanımlardan biri kapanmasına engel oluyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı