El freni takılı kaldı

Silence59

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. El freni takılı kaldı ama tabancadan sanırım tuş da içine kaçtı. Düzeltmeye çalışırken de daha çok sonuna kadar çektim el frenini şimdi ise inmiyor, ne yapacağım bilmiyorum. Arabam garajda. İleri gidemem, geriye gitmeye çalıştığımda aracı yürütemedim. Ne yapacağım bilmiyorum. Sorunun tabanca da olduğunu düşünüyorum zaten daha önceden takılı kalmalar yapıyordu ama sonra kurtarıyordum. Biri hasta olsa arabaya güvenemem yani teşekkürler.

Eğer tuşu düzeltemezseniz aracı yürütmenin tek yolu el freni tabancasına gelen teli boşa çıkartmanız. El freni boşa çıkacaktır bu şekilde aracı sadece ustaya giderken kullanın.

IMG_20230905_091413_180.jpg
IMG_20230905_091422_489.jpg
IMG_20230905_091431_385.jpg

Tel kopsa el freni hiç tutmaz.

Fotoğraf gönderme şansınız var mı?
Gönderdim hocam

Tel kopsa el freni hiç tutmaz.

Fotoğraf gönderme şansınız var mı?
Gönderdim hocam
Teli kopmuş olabilir
Araba yere kazıklandı hocam hiç hareket etmiyor

Eğer tuşu düzeltemezseniz aracı yürütmenin tek yolu el freni tabancasına gelen teli boşa çıkartmanız. El freni boşa çıkacaktır bu şekilde aracı sadece ustaya giderken kullanın.
Nasıl yaparız hocam el freninin olduğu bölümü sökerek mi yapacağız

Güçlüce tuşa basıp yukarı çekmeye çalışıp, sonra aşağı indirmeyi denermisin? Sonuna kadar çekildiğinde biraz zor olur. Tuş basılı kalmış gibi olur ama basılıyor aslında.
Denedim hocam maalesef hareket etmiyor :(

Bu arada konu aciklamasında aracın Fiorino olduğunu belirtmiştim moderatör yanlış düzeltmiş

Denedim hocam maalesef hareket etmiyor :(

Bu arada konu aciklamasında aracın Fiorino olduğunu belirtmiştim moderatör yanlış düzeltmiş

Dostum etraftan bilen birine söyle istersen. Sen biraz nazik davranıyor olabilirsin. Ben el frenini çok sıkıştırdığını düşünüyorum. Uzaktan yardımcı olunacak konu değil pek 😅

Geri
Yukarı