El konsolları ne zaman alınmaya değer?

El konsolu hangi ülkede olursa olsun biraz zengin işi. Kocaman konsol ve bilgisayarların çalıştırdığı oyunları küçük bir aletle size sunuyorlar. Bunun yanında tabii diğer cihazlara kıyasla daha pahalı oluyor. Kalite ve batarya da idare eder derecesinde.

Bana kalırsa gerçek derecede konsol ve PC'ye eş değer bir el konsolunun çıkmasına daha çok var. Hem uğraş gerektiriyor hem de pahalı. Bundan dolayı da pazarı yaygın değil. Bunun için Xbox ve PS bulut tabanlı el konsolu üzerinde çalışıyor. Bulut tabanlı olmayan konsol ile uğraşmak akıl kârı değil bence.

Bence hiçbir zaman çıkmayacak, şu zamana kadar çıkan tüm el konsollarının asıl vurucu noktaları taşınabilir olmalarıydı, oyunları veya oyun kalitesi değil. Yani yeni oyunlar çıkınca bu yine çıkacak cihaz o oyunları da Low ayarlarda anca açacak düzeyde olacak. Bence tam anlamıyla PC oyunu açabiliyor olması bile bu cihazlar için devrim.

Zamanında PSP 3004 kullanmıştım. Çok güzel cihazdı ama sattım. Çok da pişman oldum da.

Teknoloji çok tembel bu aralar.

İyi ki satmışsınız, bazı şeyler zamanında güzel. Bende çok düşünmüştüm sonradan PSP almak ama ekran kalitesi, pil ve cihazların günümüzdeki durumlarını biraz araştırınca bir şekilde telefonumu el konsoluna çevirmek daha mantıklı gelmişti bana. Teleskopik gamepadler bu duyguyu sonuna kadar verdi sayılır bana.

Bana kalırsa el konsollarında güçlü ARM mimarili işlemciler dayanıklı pil ömürleri ve onlara optimize edilmiş oyunlar çıkmadıkça düşük grafikte oyun açmak için bu fiyatlarda almaya değmez.

Bana kalırsa el konsollarında güçlü ARM mimarili işlemciler dayanıklı pil ömürleri ve onlara optimize edilmiş oyunlar çıkmadıkça düşük grafikte oyun açmak için bu fiyatlarda almaya değmez.

Bunu zamanında çok istiyordum SD800 serisi işlemcilerler Android platformunun tüm çöplerinden kurtulmuş, kamera vs. olmayan iyi bir soğutma sistemiyle donatılmış bir cihaz istiyordum, kısacası güçlendirilmiş bir Android telefon ama telefon özelliği olmadan. Bu mantıkla olmasa da buna benzer ürün çıkarıp başarılı olmuş bir firma örneği de var aslında "Apple" iPod touchlar ilk çıktığında kimse müzik için almadı. Oyun oynanabilecek en ucuz cihazlardan biriydi mobil platformlarda.

@Midı0ck çok yanlış bir mantık. Powerbank yüzünden ekstra zahmete girdiğin gibi hiç pratikte değil. Ek olarak indie oyunları zaten yıllardır el konsolları uzun süre oynatabiliyor. Benim kast ettiğim yüksek sistem gereksinimlerinden dolayı sistemi fazlaca güç harcamaya iten oyunlara karşı dayanabilecek bir batarya.

Yeni konular

Geri
Yukarı