El konsolu almalı mıyım?

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu sıralar aklıma el konsolları takıldı. Acaba almalı mıyım diyorum kendime ama hangisini alacağımı, hangisinin daha iyi olduğunu hiç bilmiyorum. Bir de oyunları mobil ödeme şeklinde alabilir miyim bu konsollarda onu da bilmiyorum. Eğer böyle bir imkân yoksa korsan da bulabilmek mümkün mü? Bir de aklımda sadece PSP ve PS Vita var. Verdiğim paraya değer mi? Mesela God of War Ascension ı oynayabilecek miyim? Yorumlarınızı bekliyorum... :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin de söylediğiniz gibi pek fazla bir alternatif yok. Ve üretilen oyunlarda o konsollar için üretiliyor PC'deki gibi bir sistem standartına göre üreilmiyor oyunlar tam tersi konsolun standartına göre üretiliyor. Aldığınız konsola uyumlu olan tüm oyunları oynayabilirsiniz tabii buna ne kadar oynamak denirse. Şu an piyasada PS VİTA 550-650 lira civarlarında değişen fiyatları var. Bana sorarsan alınabilir fakat aldıktan sonra evde PC'yi kapatıp PS vita'yı kullanmak mantıksız ve bir o kadarda yetersiz bir seçim olacaktır. Eğer ki fazla seyahat ediyorsanız film-müzik-oyun için akıllı telefonların bir alternatifi olabilir.

Benim bir PSP'im vardı ve tam 4 yıl benim kahrımı çekti tık demeden ciddi anlamda sağlam aletler. Geçtiğimiz aylarda bir trafik kazasında kayboldu.

Geçmiş olsun sana bir şey olmamış ya :) Evet dediğiniz gibi düşündü. Ben de biraz oyunları araştırdım. Vita'yı PSP ile karşılaştıramadım bile. Akıllı telefon olarak samsung Galaxy S3 var ancak eskiyen grafik işlemcisi ve dokunmatik ekranda kontrol gibi sıkıntılardan dolayı Vita'yı düşünmüştüm ancak galiba 272 oyunu varmış ve bunun sadece 155 i normal oyunmuş. Bir de PSP fiyatı uygun olunca ona ısınmıştım, zaten. Bir de 2 sene önce D&R a gitmiştim. Orada da nintendo vardı adını hatırlamıyorum 3DS miydi acaba unuttum. 3D seçeneği vardı uçak oyunu oynamıştım iyi hatırlıyorum. Güzele benziyordu. Siz önerir misiniz onu. Ayrıca bu PSP kırılabiliyormuş galiba.

Saolasin. PSP kirilabiliyor fakat vita hakkinda bir bilgim yok. Ayrıca MINTENDO hakkindada bir bilgim yok.
Eğer bir konsol alacaksanız VITA almalısınız sonuç olarak en yenisi ve en güncel olanı. PSP de kullanılabilir tabiki tamamen tercih meselesi.

Daha tam kararımı veremedim ama bakınıyorum yani alacağım zaten kesin değil. Yazın tatilde güzel olur diye düşündüm. Biraz daha araştırmak lazım :)

Eğer oyunlara para veririm benim için bir sorun teşkil etmez benim param çok :) diyorsanız ps vita almanızı öneririm. Normalde ona günlük 4 saatimi veririm. Bilgisayarada 4 saatimi veririm :) eşit yani. Gerçekten güzel bir cihaz. Dediğim gibi para konusunda sıkıntı yoksa git ps vita al. Eğer varsa psp al diyebilirim. Seni bi 2 sene idare eder. Çünkü kırıldı. Tüm oyunları bitirirsin. Halada tek tük oyun çıkıyor bildiğim kadarıyla.

Eğer oyunlara para veririm benim için bir sorun teşkil etmez benim param çok :) diyorsanız ps vita almanızı öneririm. Normalde ona günlük 4 saatimi veririm. Bilgisayarada 4 saatimi veririm :) eşit yani. Gerçekten güzel bir cihaz. Dediğim gibi para konusunda sıkıntı yoksa git ps vita al. Eğer varsa psp al diyebilirim. Seni bi 2 sene idare eder. Çünkü kırıldı. Tüm oyunları bitirirsin. Halada tek tük oyun çıkıyor bildiğim kadarıyla.

Teşekkür ederim yorum için :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı