Rehber El yapımı ekran kartı desteği

Hocam konu çok iyi olmuş elinize sağlık. Minik bir bilgi de benden; MSI GPU'lar genelde yüksek ısıda çalıştıkça ileride reballing gibi işlemler gerektiriyor. Sıcaklıklar için fan ayarı özel olarak kesinlikle yapılmalı bu kartlarda.

Konunun başında attığım videoda onu gösteriyor aslında. MSI Ventus AMD kartı gösteriyor. Kalite yerlerde sürünüyor resmen.

AMD kart alırken dikkat etmek gerekiyor zaten ama hem AMD hem Nvidia'ya kart üreten firmalardan alırken ekstra dikkatli olmak lazım. Ventus VB. modellerden uzak durulmalı.

Sadece Ventus değil ben Armor serisinde gördüm bunu daha çok. Armor serisi benim hoşuma gidiyor fakat bu konu yazılımla ilgili sanırsam. Fan hızını ayarlamak gerekmesi.

Sadece Ventus değil ben Armor serisinde gördüm bunu daha çok. Armor serisi benim hoşuma gidiyor fakat bu konu yazılımla ilgili sanırsam. Fan hızını ayarlamak gerekmesi.
Sadece yazılımla alakalı değil. Soğutma olarak başarısız modellerdi Armor'lar. Coil whine problemi de sıklıkla yaşanıyordu diye hatırlıyorum.

Sadece yazılımla alakalı değil. Soğutma olarak başarısız modellerdi Armor'lar. Coil whine problemi de sıklıkla yaşanıyordu diye hatırlıyorum.

Coil whine bir süre yaşadım sonra düzeldi fakat soğutma olarak bana yeterli geliyordu. Forza 4 Full ayarlarda oynuyordum ve 60ı geçmiyordu genelde.

Coil whine bir süre yaşadım sonra düzeldi fakat soğutma olarak bana yeterli geliyordu. Forza 4 Full ayarlarda oynuyordum ve 60ı geçmiyordu genelde.
Hangi modelden bahsediyorsunuz ama? 580 veya 590'lar için yetersizdi diye biliyorum.
Mesela ucuna yapışkanlı keçe de yapıştırabilirsin olası bir çizilmeye karşı.

Eki Görüntüle 1900538
Çizeceğini sanmıyorum ama deliği kapatmak ve daha güzel gözükmesi için üst tarafına bir şey yapıştırmayı düşünüyorum. Öneriniz için teşekkürler.

-
Güncelleme: kart değiştiğim için bu da boşa çıktı... Yenisinin vakti.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…