El Yapımı H Vites

Suicmez

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ETS2 oynamak için direksyon seti alıcam fakat fazla param olmadığı için Snopy V5H alıcam. Fakat bunun vites kolu sadece ileri yaptığınızda ileri geri yaptığınızda da ya vites düşürüyor. Ben böyle vitesleri sevmediğimden bir arkadaşım el yapımı H vites yapabileceğimi söyledi. Bu konuda bilgisi olan bana yardım edebilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Google' da araştırırsan detaylı anlatımlar mevcut. H-vites için swich ve joystick gerekiyor. Joystick' in tuşlarının yerlerine swich lerden gelen kabloları lehimliyorsun. Ayrıca ets2 de h-vites kullanmak istiyorsan bir de debriyaja ihtiyacın olacak.

@tr_onur hiç yapma deneyimin oldu mu? Bir videoda adam josytik in koluna çubuk bağlıyor sonra bir proglamla ayarlıyor ama onuda tam anlıyamadım. Peki onda debriyaj gerekir mi?

Bunun için illa ki debriyaj mı olması gerekir ? Ets 2 oynayacağım vede farklı yarış oyunları debriyajsız olmaz mı?

Daha önce H-vites deneyimim olmadı. Çeşitli forumlarda görmüştüm. Gerçekten uğraştırıcı bir iş ama isteyince olabilir. Debriyajı kendin yapman gerekmiyor, eski bir direksiyon setindeki pedalı kullanabilirsin. ETS2' de debriyaj gerektiriyor. Ama diğer oyunlar debriyaj gerektirir mi bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı