Elde bulunan oyun fikri ile ne yapılmalı?

Realizard

Hectopat
Herkese merhaba arkadaşlar,. Ben yaklaşık olarak 6 aydır bir oyun üzerinde fikirler yürütüyorum. Sadece aklımdan değil bunları bir dosya üzerinde de kayıt ediyorum. 6 ay boyunca oyunun türünü, sınıfları, itemleri, haritaları, oynanışı, ileriki aşamalarda eklenecek güncellemelerine kadar her şeyini yazdım, çizdim, kaydettim. Fakat benim oyun için maalesef bütçem yok. Bu geliştirmek istediğim oyun kategorisinde kendi oyunum için artı ve eksi neler etkileyebilir diye çok fazla oyun da oynadım, içinde bulundum. Oyunda etkinlikler oyuncuların kazançları hakkında gerekli notlarımı da yazdım. Yaklaşık olarak 70 sayfa bir not var elimde. Sizce nasıl yol ilerlemeliyim? Oyun fikrimi firmalara mı sunmalıyım yoksa başka yolu da olabilir mi?

Herkese merhaba arkadaşlar,. Ben yaklaşık olarak 6 aydır bir oyun üzerinde fikirler yürütüyorum. Sadece aklımdan değil bunları bir dosya üzerinde de kayıt ediyorum. 6 ay boyunca oyunun türünü, sınıfları, itemleri, haritaları, oynanışı, ileriki aşamalarda eklenecek güncellemelerine kadar her şeyini yazdım, çizdim, kaydettim. Fakat benim oyun için maalesef bütçem yok. Bu geliştirmek istediğim oyun kategorisinde kendi oyunum için artı ve eksi neler etkileyebilir diye çok fazla oyun da oynadım, içinde bulundum. Oyunda etkinlikler oyuncuların kazançları hakkında gerekli notlarımı da yazdım. Yaklaşık olarak 70 sayfa bir not var elimde. Sizce nasıl yol ilerlemeliyim? Oyun fikrimi firmalara mı sunmalıyım yoksa başka yolu da olabilir mi?
Bana sorucak olursanız oyunu yapabiliyorsanız küçük bir örneğini yapın ve firmalara yollayın onlar yayınlasın böylece daha çok indirme gelir ve parayı belli oranda bölersiniz.

Sanırım RPG yapıyorsunuz. Dizayn zordur. Ama en büyük sıkıntısı, kağıtta çok süper gelen bir şeyin oyuna konulunca çok büyük bir felaket olabileceğidir. Yani al bunu yap bitsin yapamazsın çok. Denedikçe değişir, gelişir.

Kendiniz yapmayacaksınız, fazla bir şey de yapamazsınız maalesef.

Çok profesyonel olmayacaksa kendiniz yapabilirsiniz. Hazır asset kullanarak.

Bilgisayarın varsa basit bir prototipini yapmayı deneyebilirsin.

Yani arkadaşlar prototipini yapmayı çok isterim fakat nasıl yapacağımı vs. bilmiyorum. Maalesef yeterli bütçem yok dediğim gibi. Aklımdaki plana göre çok rahat bir şekilde oyun kendi ekosistemini kuracak. Çünkü bu tür mobil bir oyun yok şu anda. Mobil oyun dünyası şu anda çöplüğe dönmüş durumda. Bir kaç oyun haricinde kalıcı şekilde oynanan yeni bir oyun gelmiyor maalesef piyasaya.

Son yazdığım yanıttan oyun sadece mobil oyun olarak çıkması gerekiyor şeklinde algılanmasın. Benim düşüncem mobil olması yönünde fakat pc olarak da çıkabilir.

Geri
Yukarı