Elde olan kalitesiz PSU ile ne yapmalı?

REndit45

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba. Ben Rampage marka bir PSU kullanıyorum ve son zamanlarda yaptığım araştırmalara göre leş gibi bir PSU olduğunu öğrendim. PSU değiştireceğim, ama değiştirene kadar sistemin yanmaması için nelere dikkat etmem lazım? Özel olarak bir şey yapmalı mıyım? Bölgemde ara sıra elektrik kesintisi olur. Geçenlerde trafo patlamıştı birkaç yıl önce. Şu an mental olarak da kötü durumdayım. PC açmaya korkuyorum; yanar veya patlar, yangın olur diye korkuyorum. Sanki bir C4 gibi yanması veya patlaması durumu sonucu yangın çıkabilir mi? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam herkes rampage patlar kötü falan diyorlar ama gördüğüm en kötü rampage/gamepower/gamebooster PSU markası koku çıkarması ve çalışmaması. Patladığı bir vaka yok. Şahsen benim PSU 3-4 senelik eski bilgisayardan sökmüştüm. Rampage olmasına rağmen sorun çıkarmıyor. PSU'lar sanılanın aksine yetersiz güçten dolayı patlar. Örnek olarak RX 6600 kart 550W ister ama 330W bağlamanız gibi. Ki dediğim olay sadece kart güç çekince oluyor korkmanıza gerek yok. C4 diyenlere inanmayın bu zamana kadar Technopat'ta troll hariç ciddi bir Rampage marka PSU patlama vakası görmedim.

Mahallenizde elektrik kesintisi sürekli yaşanıyor ise korkun dengesiz voltajdan dolayı sistemde problem çıkabilir onun dışında normal koşullarda problem çıkarmaz eğer çok yüke sokulmaz ise.

Buyurun hocam sistem özellikleri PC alırken fotoğrafını çekmiştim PSU 700 watt bu arada.

Buyurun hocam sistem özellikleri PC alırken fotoğrafını çekmiştim PSU 700 watt bu arada.

Ve RDR 2 oynasam sorun olur mu yaklasik 6 aydir bu PC kullanıyorum 6 aydıtda RDR oynuyorum şu ana kadar bir sorun çıkmadı bir de yangın riski olur mu?

Ve RDR 2 oynasam sorun olur mu yaklasik 6 aydir bu PC kullanıyorum 6 aydıtda RDR oynuyorum şu ana kadar bir sorun çıkmadı bir de yangın riski olur mu?

Eski evimizdede yangın olmuştu sonra taşınmıştık çok kötüydü onun için özellikle yangın riskini soruyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230902_141057.jpg
    IMG_20230902_141057.jpg
    220,9 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Yukarı