Elden Ring DLC Shadow of erdtree nasıl olacak?

Önceki yapımlara göre konuşuyorum grind şart değildi, şahsen ben hiçbir Souls oyununda DLC için grind yapmadan üstesinden geldim ama DLC girmek için grind yapanları da gördüm. Kısacası size bağlı, zorluğu düşürmek istiyorsanız neden olmasın :D
Benim doğru düzgün oynadığım tek souls oyunu Elden Ring oldu. Ona da aşık oldum. 3 kere üst üste bitirdim. Grind yapmadan oynamanın keyfi bir başka oluyor. İlk başta grind olmadan denerim ama zorlarsa kasarım :D Sonra tekrardan kasmadan baştan oynarım. Bu tür başyapıtlar kolay kolay gelmiyor. Tadını çıkarmak lazım 😋

Oyuna 2. Kez başlamalı mıyım sizce, astrologer ile ? Sadece samuray build oynadım ve 46 saate oyunu bitirdim. Yada dlc çıkana kadar hogwarts legacy felan alıp mi oynasam?

Oyuna 2. Kez başlamalı mıyım sizce, astrologer ile ? Sadece samuray build oynadım ve 46 saate oyunu bitirdim. Yada dlc çıkana kadar hogwarts legacy felan alıp mi oynasam?
Elden Ring bana göre tekrar oynanabilirliği en yüksek oyunlardan biri, üstelik bunu farklı sonlar aracılığıyla değil oynanış çeşitliliğiyle sağlıyor. Ne build olduğu önemsiz ilk oynayışınızdan farklı bir build yaptığınız sürece tekrar başlayabilirsiniz.

Çünkü sadece kuşandığınız silahın Ash of War'ı veya moveset'i bile oyun deneyiminizi çok değiştiriyor bu nedenle aynı oyunu oynuyormuş gibi hissetmiyorsunuz. Ek olarak gelişmek ve geliştiğini görmek çok tatmin edici, ilk oynadığınızda zorla kestiğiniz bossları rahatça alt ettiğinizi gördüğünüzdeki tatmin hissi tarif edilemez. Bu hissi bana bir Souls oyunları yaşatıyor bir de Monster Hunter: World.

Elden Ring bana göre tekrar oynanabilirliği en yüksek oyunlardan biri, üstelik bunu farklı sonlar aracılığıyla değil oynanış çeşitliliğiyle sağlıyor. Ne Build olduğu önemsiz ilk oynayışınızdan farklı bir Build yaptığınız sürece tekrar başlayabilirsiniz.

Çünkü sadece kuşandığınız silahın ash of War'ı veya Moveset'i bile oyun deneyiminizi çok değiştiriyor bu nedenle aynı oyunu oynuyormuş gibi hissetmiyorsunuz. Ek olarak gelişmek ve geliştiğini görmek çok tatmin edici, ilk oynadığınızda zorla kestiğiniz bossları rahatça alt ettiğinizi gördüğünüzdeki tatmin hissi tarif edilemez. Bu hissi bana bir souls oyunları yaşatıyor bir de Monster hunter: World.

Çok teşekkürler, acaba DLC beklemek mi mantıklı olur 2. kez başlamak için, yoksa DLC cıkınca 3. kez mi başlasam bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkürler, acaba DLC beklemek mi mantıklı olur 2. kez başlamak için, yoksa DLC cıkınca 3. kez mi başlasam bilemedim.
DLC'nin ne zaman geleceği belli değil, iki şekilde de sıkıntı olabilir size bağlı olarak. Mesela DLC'nin çıkması uzun sürerse ki sürebilir çünkü dediğim gibi bu adamlar DLC'lerini hakkıyla yapıyorlar, dandik değil yaptıkları DLC'ler o nedenle çıkana kadar oyunu oynama isteğiniz kaçabilir. Ama şu an oynasanız hevesinizi alıp 3.kez tekrar girmek istememe ihtimaliniz de var. O nedenle buna net bir cevap veremem maalesef, sizin karar vermeniz lazım.

Ama şunu söyleyebilirim bence NG+ yapmayın, sıfır karakter açın ve o şekilde oynayın. Böyle yaparak hangi build daha güçlüymüş, hangisi daha zayıfmış anlama şansınız var. NG+'da bu şansınız pek yok zira NG+'da her şekilde üstün oluyorsunuz zaten build fark etmeksizin.

Ringed City kadar iyi olacağı kesin bence.
Umarım olur ama pek sanmıyorum çünkü Ringed City'de Slave Knight Gael diye bir gerçek var :D Hala daha bu ekibin yaptığı en iyi ve en eğlenceli boss dizaynı bana göre.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı