Çözüldü Elden Ring karakteri kutsama saçmalığı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ebu Zalim

Decipat
Arkadaşlar oyunda baya bir yol kat ettim şuan Malenia'ya geldim neyse sormak istediğim oyun içi teknik bir sıkıntı. Yardımcı olan olursa şimdiden teşekkürü borç bilirim.

Nasıl bir silaha 2 farklı güçlendirme uygulayamıyorsak karaktere de belli başlı güçlendirmeler hariç biriktirme olayı olmuyor.

Örneğin;

1 silaha (en hafif hançer) karakterin saldırı gücünü, savunmasını ve stamina hızını artıran Ash of War takıyorum. O silahı sadece bu etki için yedekte saklıyorum. Sonra saldırı gücü ve savunma artıran efsun basıp, bu Ash of War'ı kullanınca eski kullandığım sol yukarıki panelden siliniyor. Yani etki siliniyor hangisini en son kullandıysam o geçerli oluyor. Halbuki efsun açıklamasında kutsar yazıyor ama kutsama falan boş oyun kodlaması gereği demek ki efsunlar da, oyun içi tek kullanımlık itemler de, Ash of War'lar da aynı Buff'ı verdiği için üst üste eklenmiyor.

Bu yazdığım hepsinde değil ama çoğunda geçerli. Başka bir örnek, 2 farklı saldırı gücü veya savunma artıran efsunu birlikte kullanamıyorum.
Başka bir örnek, yine karaktere buff sağlayan bir büyü + Ash of War + tek kullanımlık item bu üçünü biriktiremiyorum biri yine siliniyor ama hangisi bilmem.

Yani bu konuda anlatmak istediğim karakter buff layan etkiler hangi tür olursa olsun birikmiyor. En fazla 2-3 tane birikiyor o da nadir olanlar. Birikmeyen etkilerin tam listesini bilen varsa yazarsa makbul olur.

Çözüm
Reis BOSS kesemiyorum yardım edin diye konu açmadım 😂

Ama Allah iyiliğini versin sen beni güldürdün Cenab-ı Hak'ta seni güldürsün.
Ne bileyim hocam bana sitem konusu gibi geldi o yüzden biraz daha samimi yaklaşmak istedim, aradığın şey bu o zaman 🤣
buffstacking.png
Hocam faith'e 25 veriyorsun ve fight'a girmeden golden vow(spell) ve flame grant me strenght basıyorsun bütün sorunların çözülüyor. Yok ben 25 puanı ona harcayamam diyorsan, faith'e 15 veriyorsun (flame grant me strenght için), sonra bitane ağırlık yapmayacak bi dagger'a golden vow ash of war'ı takıyorsun üstte yazdığım taktik fighta girmeden önce bunları basıp üstüne bide şarabı içip dalıyorsun hadi kolay gelsin.

Hocam faith'e 25 veriyorsun ve fight'a girmeden golden vow(spell) ve flame grant me strenght basıyorsun bütün sorunların çözülüyor. Yok ben 25 puanı ona harcayamam diyorsan, faith'e 15 veriyorsun (flame grant me strenght için), sonra bitane ağırlık yapmayacak bi dagger'a golden vow ash of war'ı takıyorsun üstte yazdığım taktik fighta girmeden önce bunları basıp üstüne bide şarabı içip dalıyorsun hadi kolay gelsin.

Ne bileyim hocam bana sitem konusu gibi geldi o yüzden biraz daha samimi yaklaşmak istedim, aradığın şey bu o zaman 🤣
buffstacking.png

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı