Elden Ring önerir misiniz?

Myk61

Hectopat
Hazır indirim varken 15'e yakın oyun aldım, Elden Ring de indirimdeyken kütüphaneme katmalı mıyım emin olamadım. Çünkü bu tarz oyun oynamadım daha önce. Bu oyunu alırsam oynamaya başlamak için diğer oyunları bitirmem gerek. Bu yüzden iade sürecini çoktan aşmış olacağım. Sizlere sorum oyun zor mu? Oynarken bir şeyleri not almamı gerektiriyor mu? Kafa patlatmak istemiyorum. Mesela Witcher 3 gibi keyif veriyor mu? Fikirlerinizi bekliyorum.

Oyun zor, özellikle de daha önce hiç FromSoftware oyunu oynamadıysanız.

Hikaye anlatımı ve görevlerin ilerleyişi de alışılagelmişin dışında, kesinlikle bir şeyleri not alıp sürekli internetten rehberlere vs bakmanız lazım yoksa hikaye adına hiçbir şey geçmiyor elinize.

Sekiro alıp onu deneyebilirsiniz. Hem nispeten daha alışılmış bir hikaye ilerleyişi var hem de eski olduğu için fiyatı daha uygun, pişman olsanız da pek bir şey kaybetmezsiniz.

Game of year I tavsiye eder isiniz diye sormuşsun. Bence 2 3 video izle karar ver. Oyun çok zor,ama herkez hastası oldu.

Game of year I tavsiye eder isiniz diye sormuşsun. Bence 2 3 video izle karar ver. Oyun çok zor,ama herkez hastası oldu.
Evet zaten yılın oyunu ödülünü alması ve oynayan herkesin oynadıktan sonra bu oyundan öncesi ve sonrası diye ayrım yaptıklarını söylemeleri üzerine ikilemde kaldım. Yani tüm bunlardan dolayı almak istedim ancak türe yabancı olduğum için oyundan keyif alabilirmiyim emin olamadım. Şimdi yukarıdaki arkadaşlarında söylediği gibi elimde kalem kağıt not alıp sürekli internette bakarak oynamaktan ben keyif alacağımı düşünmüyorum bu yüzden bu satın almayı ertelemeye karar verdim.

Evet zaten yılın oyunu ödülünü alması ve oynayan herkesin oynadıktan sonra bu oyundan öncesi ve sonrası diye ayrım yaptıklarını söylemeleri üzerine ikilemde kaldım. Yani tüm bunlardan dolayı almak istedim ancak türe yabancı olduğum için oyundan keyif alabilirmiyim emin olamadım. Şimdi yukarıdaki arkadaşlarında söylediği gibi elimde kalem kağıt not alıp sürekli internette bakarak oynamaktan ben keyif alacağımı düşünmüyorum bu yüzden bu satın almayı ertelemeye karar verdim.
Oyun sekiro'ya göre birazcık daha kolay. ben ikisini de tavsiye ederim

Sekiro ile başlamıştım ben türe. Elden ring zor zor zor dedikleri için göz korkuttu ama karşılaşma yaptığınız için alabilirim sanırım. Teşekkürler.
Yani ben elden ring oynamadım ama izledim. Sekiro'da dodge atmak için farklı kaçış türleri var. Elden ring'te ise sadece zıplayark dodge atmak var sanırsam çünkü her türlü saldırıyı zıplayarak bile dodgeleyebiliyorsun.

Ayrıca özellik bakınımdan elden ring çok geniş kapsamlı özellikleri var. Uzun süre oynanabilir.

Bende Elden Ring alasım var ama tür bilmediğim içim almıyorum çünkü zamanında 600TL aldım 15 dakika oynayıp tekrar iade ettim şu anki 419TL indirim çok cazip geliyor benim için ama zor oyuna alışkın olmadığım için alıp almamak arasında kalıyorum zaten para yok şimdilik o oyunu almak için eğer zor severim diyorsanız alın zaten beğenmezseniz iade edersiniz 2 saat içinde.

Ama açık dünya olduğu için çok cazip geliyor o zamana kadar para olursa belki tekrar satın alabilirim.

Oynarken bir şeyleri not almamı gerektiriyor mu? Kafa patlatmak istemiyorum.
Alma. Oyun elinden tutmuyor, çoğu şeyi kendin yapmalısın. Wikilerle götürmen gereken bir oyun.
Ben de yakın zamanda aldım oyunu, iki laf edeyim. Öncelikle burada oyunu savunanların çoğu ya soulsborne hayranı ya da sağdan soldan duyduklarıyla konuşuyor belirteyim. İkinci güruhu çok dikkate almaya gerek yok.

Oyunun yönlendirme diye bir şeyi yok adamakıllı. Şansa denk gelirsen yapıyorsun. Şimdi lütuf noktaları sana yol gösteriyor diyecekler. Abi gösteriyor da nereye gösteriyor. Ufak bir örnek vereyim. Oyunun başındayım, kilisedeki lütufu buldum. Sonra onun ışığını takip ettim, etrafta gezindim biraz, bir tane mağaranın girişinde lütuf noktası buldum. Buradan devam edeceğim herhalde diyerek girdim içeri mağarayı keşfettim biraz boss buldum bir tane. Devam etmem için bunu kesmem lazım dedim. Yirmi dakika uğraştım onunla. Sonunda kestim ve aslında hikâye ile hiçbir alakası olmadığını fark ettim.

Şimdi bu ufak örnekte oyunun bana verdiği özgürlüğü görüyorsunuz. Böyle kendi yolunu çizme vs. dediğin zaman oldukça güzel gözükse bile pek değil. Ben size keşif odaklı bir şey anlattım. Oyun temel mekaniklerinden sayılacak ruh çağırmanın gerekliliği olan eşyayı da böyle şansa bulduğumu anlatmadım. Eğer bu oyunu oynayan biri, bir takım işi yapmazsa bu mekaniği asla kullanmayacak. Ta ki araştırana kadar. İşte lafı getirmek istediğim yer buydu: araştırmak.

Bu oyunu oynarken bir gözün wikilerde, forumlarda olacak diğer gözün oyunda olacak. Oyunda inanılmaz bir özgürlüğün olacak ama mesela bir yan görev dizisini kendi başına takip etmek zorunda olacaksın. Karış karış arayacaksın o npc şimdi nerede diye. Çünkü oyunda basit bir günlük bile yok. Öyle haritada koca koca bak şuraya git desin demiyorum. Ama insan bir günlük koyar ya. Bari kimlerle konuşmuşuz, kim bizden ne istemiş görelim. Ana hikâyeye hiç girmeyeceğim bile, lore diyerek geçiştirilirim zaten.

Uzun lafın kısası onun bunun gazına gelip almayın. Milletin öve öve bitiremediği özgürlük mevzusunun bu yüzünü de bilin. Bana uyar diyorsanız, bol vaktiniz varsa alın. İşten/okuldan eve yorgun gelip kafa dağıtacağın oyun değil emek vereceksin buna. Ben belki yaparım diyerek üç saate kadar oynadım ama boğucu geldi. Tatilde tekrar deneyeceğim. Bazı şeyleri çözünce kolaylaşır diye düşünüyorum, bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı