Elden Ring PC versiyonu için tekrar alınmaya değer mi?

Targarien

Hectopat
Oyunu PS5'te 4-5 kez bitirdim, 295 seviye ve 150 seviye iki karakterim var. Enteresan bir şekilde DLC'den önce tekrar başlayasım var ama bu sefer bilgisayardan mı alsam kararsız kaldım.
Şu an bir heves olarak PC'yi deneyesim var ama PS5'te DLC 1000 TL, Steam'de oyun + DLC 1750 oluyor, arada 750 TL fark var. Bilgisayar olarak da 4070'li sistem var.

Performans olarak aşırı fark yokmuş sanırım, hatta PC versiyonunda bazı sorunlar oluyormuş.
Merak ettiğim şeyler mod desteği çok fark eder mi, Online kısmı PC'de nasıl?
Hala teknik sıkıntılar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu PS5'te 4-5 kez bitirdim, 295 seviye ve 150 seviye iki karakterim var. Enteresan bir şekilde DLC'den önce tekrar başlayasım var ama bu sefer bilgisayardan mı alsam kararsız kaldım.
Şu an bir heves olarak PC'yi deneyesim var ama PS5'te DLC 1000 TL, Steam'de oyun + DLC 1750 oluyor, arada 750 TL fark var. Bilgisayar olarak da 4070'li sistem var.

Performans olarak aşırı fark yokmuş sanırım, hatta PC versiyonunda bazı sorunlar oluyormuş.
Merak ettiğim şeyler mod desteği çok fark eder mi, Online kısmı PC'de nasıl?
Hala teknik sıkıntılar var mı?
edit: steamden alıp denedim, hemen ardından ps5 üzerinden denedim, pc versiyonu bariz bir şekilde daha güzel gözüküyor ve sabit 60 fps. ps5 üzerinden hem fps sürekli düşüyor hem de görüntü kalitesi çok iyi değil. Kesin olarak pc'den devam etmeye karar verdim. Sadece trainer kullanmayı düşünüyorum, onu kullanırsam ban yermişim, o bir hüsran oldu.

PS5'de performansın iyi olmadığı maalesef doğrudur, 4070 ile daha iyi performans alırsınız. PC üzerinden Dualsense ile oynamayı düşünüyorsanız tuş simgeleri Xbox gibi görünüyor bunun dışında alabilirsiniz nasıl olsa PS'de defalarca bitirmişsiniz.

Eger paranız varsa gelecek DLC yide almayı düşünebilrsiniz ek olarak hocam.
zaten dlc için bunu düşünüyorum, dlc'yi her türlü alıcam. Dlc'ye konsolda 1000 tl'ye verene kadar 700 daha koyup pc'de devam ederim diye düşündüm. 1 saat kadar denedim şimdi pc'de de biraz sıkar gibi oldu, belki iade ederim. En son save'de gitmedik yer bırakmamıştım.

Ben oyunu almıştım ama bitiremedim. Fire giant diye yaratık vardı onu kesip zincirli bir yoldan devam etmem gerekiyordu ama 50 kere ölünce dedim yeter bu kadar ve bıraktım. Sanırım yaşlanıyoruz artık. Tekrar karakter falan kasamam baydı. DLC güzel gözüküyor ama paramla sinir olmak istemiyorum artık...oyun dediğin akacak gidecek arkadaş, bu ne yav?

Yeni konular

Geri
Yukarı