Elden Ring rastgele çöküyor

İşletim sistemi
Windows 11

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 2*8
Ekran kartı
RTX 3070
Anakart
MSI B450 Gaming Plus Max
İşlemci
R5 3600
Arkadaşlar yaz indirimlerinde Elden Ring aldım ve açıkçası 2-3 gündür hayatsız gibi oynuyorum fakat oyunda rastgele çökmeler oluyor.
Torrent ile gezerken, boss keserken (özellikle bu can sıkıcı), Fast travel atarken yükleme ekranında vs rastgele oyun 5-10 saniye kadar donuyor ve sonra hata vermeden masaüstüne atıyor.
Çözümünü bilen var mıdır?

Hata sırasında olay görüntüleyicisi'ne düşen hatalar şu şekilde:

1689707263000.png

1689707291888.png

Bu ve benzeri hatalar düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler benzer bir sorun ile bende karşı karşıyayım oyunda 2-3 dakika duruyorum ve oyunum kapanıyordu bu yüzden de size sormak istedim.
Bende daha çok arka arkaya fast travel attığımda ya da inventory ekranında oluyordu. Boss keserken 2-3 kere başıma geldi sanırım. Sinirden oyunu kapatıp birkaç gün girmediğim olmuştu.

Yabancı forumlarda bu durumun kontrolcüden, patchlerden, oyunun kurulu olduğu dizinden, korsan/orijinal oyun durumundan, modlardan vs kaynaklandığını söyleyenler vardı. Ben orjinal oyuna sahibim ve Xbox kontrolcü ile oynuyordum ama klavye mouse ile denediğimde de aynı şey olmuştu. Çevrimdışı başlatmayı da denemiştim bir faydası olmamıştı.

Mod vs kullanıyorsanız kaldırıp da denediniz mi?

Bende daha çok arka arkaya Fast travel attığımda ya da inventory ekranında oluyordu. Boss keserken 2-3 kere başıma geldi sanırım. Sinirden oyunu kapatıp birkaç gün girmediğim olmuştu.

Yabancı forumlarda bu durumun kontrolcüden, patchlerden, oyunun kurulu olduğu dizinden, korsan/orijinal oyun durumundan, modlardan vs kaynaklandığını söyleyenler vardı. Ben orijinal oyuna sahibim ve Xbox kontrolcü ile oynuyordum ama klavye mouse ile denediğimde de aynı şey olmuştu. Çevrimdışı başlatmayı da denemiştim bir faydası olmamıştı.

Mod vs kullanıyorsanız kaldırıp da denediniz mi?

Maalesef herhangi bir mod da yüklü değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı